سفارش آنلاین سفارش خود را ثبت کنید هزینه ساخت قیمت تقریبی را آنلاین محاسبه کنید

چرا طراحی ویلای مینیمال؟

چرا طراحی ویلای مینیمال؟

امروزه کلمه مینیمال اغلب برای توصیف طیف گسترده‌ای از موضوعات از هنر، مد، معماری، طراحی ویلا و سبک زندگی استفاده می‌شود. به همین خاطر احتمالاً افراد زیادی در مورد طراحی مینیمال گیج می‌شوند و تعریف دقیقی از این سبک طراحی ندارند.
خب چه راهی بهتر از سفری کوتاه در زمان برای تعریف طراحی مینیمال؟ مینیمالیسم به‌عنوان یک جنبش هنری در دهه 1960 آغاز شد. در ابتدا به‌عنوان اعتراضی علیه دنیای هنر سازش ناپذیر و جامعه مصرف‌گرای فزاینده تلقی می‌شد. تمرکز مینیمال دور شدن از تزئینات و تجمل‌گرایی بیش از حد و گرایش به سمت سادگی و زیبایی بود.
طولی نکشید که این روند جدید به یک سبک طراحی و معماری تبدیل شد و منجر به کاهش شاخه‌ای از جنبش باهاوس شد. پیشگامان طراحی مینیمالیستی مانند Gerrit Rietveld، Tadao Ando و Ludwig Mies van der Rohe راه را برای این سبک تأثیرگذار هموار کردند.
اگرچه ممکن است در ابتدا ساده به نظر برسد، اما اگر چیزهایی در مورد طراحی ویلای مدرن و مینیمال شنیده‌اید و قصد دارید آن را برای ویلای خود اعمال کنید؛ در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا به توضیحاتی در مورد طراحی مینیمال و ذکر چند ویژگی از آن بپردازیم.


خنثی بودن، مبنای اصلی طراحی مینیمال ویلا


با این که اساس و پایه طراحی مینیمال محیط ساده و بی تجمل است اما نیازی نیست به جابجایی یا دور ریختن تمام وسایل تجملاتی و موردعلاقه خود فکر کنید. برای شروع، سعی کنید دیوارهای خود را با رنگی ساده و روشن مانند اکرو یا عاج رنگ کنید و سپس یک کفپوش خنثی اضافه کنید.
سعی کنید کفپوش با ساختار طبیعی را انتخاب کنید. مانند فرش‌های سیزال یا علف‌دریایی، کف‌پوش‌های چوبی یا کاشی‌های سنگی. این تغییرات ساده شما را به طرز شگفت‌انگیزی به یک طراحی ویلا به سبک مینیمال نزدیک می‌کند. علاوه بر این، این کار تشخیص به‌هم‌ریختگی بصری را برای شما آسان‌تر می‌کنند. با همه چیز در یک پس‌زمینه خنثی، می‌توانید در واقع ببینید چه چیزهایی موردنیاز هستند و چه چیزهایی فضا را اشغال می‌کنند.

 

سادگی در طراحی مینیمال

 

 

سادگی در طراحی مینیمال


طراحی مینیمال سادگی را در هر سطحی در بر می‌گیرد. از انتخاب در مبلمان گرفته تا طرح رنگ و چیدمان. اجتناب از تزئینات، مهم‌ترین بخش طراحی مینیمال است. البته نیازی به نگرانی در مورد کسالت نیز وجود ندارد؛ زیرا سادگی قطعاً به معنای خسته‌کننده بودن نیست.
در واقع، بسیاری از منحصربه‌فردترین و جذاب‌ترین نوآوری‌ها در طراحی و فناوری دارای خطوط ساده و صاف و رنگ‌های خنثی هستند که آجر و ملات این فلسفه طراحی را تشکیل می‌دهند. رویکرد طراحی ویلا به سبک مینیمال عمدتاً مبتنی بر منطق ترکیب فرم و عملکرد است، مانند استفاده حداکثری از مبلمان دوگانه.

سادگی در طراحی مینیمال

برجسته سازی وسایل عادی در طراحی ویلا به صورت مینیمال


برای مثال انتخاب مبلمان آبی و دیوار عاجی رنگ در طراحی ویلا! این کار وقتی به‌درستی انجام شود؛ طراحی مینیمال با وجود سادگی خسته‌کننده نخواهد بود. در واقع، گنجاندن حداقل یک مبلمان، همراه با یک دکور جسورانه و جذاب عملاً یک پیش‌نیاز است.
 اگرچه رنگ‌های یکدست و رنگ‌های خنثی اصلی‌ترین مورد هستند؛ طراحی مینیمال همچنان می‌تواند تزئینات را هم را در حد اعتدال بگنجاند. نیازی به گفتن نیست که به‌کارگیری این اصل مستلزم کوچک سازی است.

 

چرا طراحی ویلای مینیمال؟


ایجاد تعادل بصری در طراحی ویلا


تعادل بصری جزء کلیدی طراحی مینیمال است. قبل از این که به فکر یکنواخت شدن فضا بیفتید؛ راه‌های زیادی وجود دارد که بتوانید یکنواختی فضا را از سادگی آن جدا کنید. درحالی‌که تقارن اساساً در چیدمان مبلمان و دکور اعمال می‌شود؛ می‌تواند در مواردی مانند طرح رنگ و منبع نور نیز اعمال شود.
نمونه‌ای از این تعادل، تعادل بصری شعاعی است. تعادل شعاعی در واقع یک الگوی دایره‌ای به سمت بیرون است که نسبت به یک نقطه کانونی مرکزی (مانند یک لوستر، نورگیر، میز گرد، یا کاشی‌های تزئینی که در مرکز قرار می‌گیرد) وسایل متقارن هستند. همچنین تعادل بصری عمودی و افقی الگوهایی را ایجاد می‌کنند که باعث می‌شود وسایل در اطراف یک خط مرکزی چیده شوند.

چرا طراحی ویلای مینیمال؟

 

طراحی مینیمال از گرفته و محبوس بودن فضای ویلا جلوگیری می‌کند.
یکی از فاکتورهای مهم در کنار تعادل بصری، گرفته و محبوس نبودن فضا است. با تقسیم کردن مبلمان و دکوراسیون خود به بهترین شکل، از شلوغی فضای داخلی خود جلوگیری می‌کنید و اطمینان حاصل می‌کنید که هر قطعه‌ای که انتخاب می‌کنید فرصتی برای جلوه کردن و درخشش دارد.
جدای از اولویت دادن به کیفیت بر کمیت، راه دیگری برای جلوگیری از به‌هم‌ریختگی ویلایتان این است که به ازای هر قطعه جدیدی که اضافه می‌کنید؛ از شر یک کالای قدیمی خلاص شوید. استفاده از اصول طراحی مینیمال یک راه عالی برای به حداکثر رساندن فضای خالی شماست.

 

چرا طراحی ویلای مینیمال؟

 


سخن آخر


یکی از مزایای سبک مینیمال، ترکیب فوق‌العاده آن با سبک طراحی مدرن است. برای مثال، در سبک مدرن نیز، استفاده از پالت‌های رنگی خنثی یکی از مبناهای مهم در طراحی است. همچنین، این سبک روی استفاده بسیار کمتر تجملات تاکید دارد.
همانطور که احتمالاً متوجه شدید؛ حقیقت فلسفه سادگی و تمیزی در قلب طراحی مدرن نهفته است. به همین علت، سبک مدرن به‌خوبی می‌تواند در کنار سبک مینیمال جلوه کند و یک ویلای متفاوت با فضایی فوق‌العاده برای شما ایجاد کند.
اگر شما هم از طراحی ویلا به سبک مینیمال خوشتان آمده است پس بهتر است دست به کار شوید و فضایی فوق‌العاده با ترکیبی از مدرنیزه و مینیمال برای خود ایجاد کنید. می‌توانید با «کهن سازندگان» تماس گرفته و ضمن دریافت مشاوره از آن‌ها ساخت و طراحی ویلای موردعلاقه‌تان را شروع کنید.
«کهن سازندگان» همراهی مطمئن و متخصص جهت راهنمایی و مشاوره فروش در زمینه طراحی، نظارت و اجرای ساختمان با افتخار و به صورت تمام وقت در کنار شما حضوری پر رنگ دارد.


شما می‌توانید از اینجا هزینه ساخت ویلا در سال ۱۴۰1 را به طور تقریبی محاسبه کنید.
 


منبع: نما پلان

پروژه ها
مشاهده بیشتر
جهت مشاوره رایگان لطفا فرم زیر را پر کرده تا در اولین فرصت با شما تماس بگیریم
captcha
هزینه ساخت سفارش شماره تماس واتسپ