سفارش آنلاین سفارش خود را ثبت کنید هزینه ساخت قیمت تقریبی را آنلاین محاسبه کنید

طراحی نقشه ساختمان

نقشه معماری چیست؟

شما به دنبال اجرای بهترین نقشه ساختمان هستید؟ می دانید که جهت طراحی نقشه معماری ساختمان در شهرهای کشور، بایستی از کجا اقدام کرد؟ از شما دعوت می کنیم که مطالب درج شده در وب سایت مهندسی کهن سازندگان ابنیه را، تا انتها با دقت مطالعه فرمایید و اطلاعات ارزنده ای را در خصوص نقشه خانه ویلایی به دست آورید. 

 

پلان معماری (Architectural plan ): برش افقی فرضی واحد ساختمانی در ارتفاع یک سوم یا صد و بیست سانتی متر از سطح به طوری که تمام جزییات را بتوان مشاهده کرد. پلان معماری نقشه ای است که مهندس معمار آن را طراحی کرده و بنا به نوع آن ، شامل اطلاعاتی چون طرح بنا، مشخصات و داده های فنی، جزئیات و.... می شود.

گروه فنی مهندسی کهن با کادر متخصص و مهندسین بنام مفتخر است  تا در زمینه طراحی انواع ساختمان ها با کارفرما های متعدد از خود آثار ماندگاری خلق کند. روند طراحی در شرکت کهن بصورت مشارکتی بوده بدین منظور کارفرما همه ایده های خود را  با کادر مهندسین طراح بازگو کرده و هر تصوری که در فکر خود از خانه آرزو ها دارد، شرح می دهد. سپس گروه کهن با علم به مهندسی روز علایق کارفرما را بررسی و به سمت ایده آل ها فرم داده و با خلاقیت و تخصص محصولی کارآمد که پاسخگو به حداکثر نیاز کارفرما بوده را ارائه می دهد. این روند را مشارکت در طرح می نامند که گروه فنی مهندسی کهن با پیروی از این موضوع صاحب آثار بسیاری شده است.

انواع پلان های طراحی گروه فنی مهندسی کهن:

*پلان مسکونی      * پلان تجاری     *پلان ویلایی     * پلان تفریحی و توریستی

*پلان مسکونی: به پلانی می گویند که در یک نقطه ایده آل با توجه به سایت پلان واقع شود.این نوع پلان قالبا برای اسکان دائمی افراد طراحی می شود از این رو شرکت کهن تمام موارد را در روند طراحی مد نظر قرار داده تا پاسخگو به کلیه نیازهای ساکنین باشد.

*پلان تجاری: این نوع پلان متعلق به جایی است که ساز و کار کسب و کار و تجارت دارد، کارفرما ممکن است اشخاص حقیقی یا حقوقی باشند. گروه فنی مهندسی کهن مفتخر به طراحی اماکن تجاری مختلفی در جاهای مختلف استان بوده که با توجه به رویه طراحی و پیشنهادات در خلق مکان مناسب و کارآمد در تجارت مورد نظر تاثیر بسزایی داشته از این رو گروه کهن بهانه ای بود در جذب سرمایه گذار و استقبال مردم.

*پلان ویلایی: این نوع پلان خود به دو دسته تقسیم می شود:

    الف) پلان ساختمان ویلایی که ساز و کار مسکونی داشته یعنی پلان ویلایی مسکونی که افراد اسکان دائمی در آن دارند.

    ب) پلان ویلایی تفریحی که معمولا سکونت دائمی ندارند، از این رو خلق اثر و فرم طراحی در این نوع پلان ها متفاوت تر از مابقی می باشد که گروه کهن با سابقه ای درخشان در زمینه طراحی پلان ویلایی شمال کشور خالق مکانی امن و زیبا برای افراد مختلف بوده است.

*پلان تفریحی و توریستی: به پلانی میگویند که دارای سایت چند هکتاری و یا سایتی با متراژ چند هزار متری می باشد، این نوع پلان کاملا متفاوت و خاص بوده که معمولا متعلق به اشخاص حقیقی و حقوقی سرمایه گذار می باشد. روند طراحی فضا و شکل گیری فرم و خلق فضا و مکانی متفاوت بسیار مهم بوده که به لطف خدا گروه فنی مهندسی کهن با رزومه بسیار قوی  طراحی انواع شهرک های ساحلی، اماکن تفریحی و توریستی غیر ساحلی با طراحی  لنداسکیب متفاوت و خاص توانسته رضایت کارفرماهای این چنین را جذب کند.

طراحی پلان ساختمان :

اولین گام برای ساخت طراحی پلان است تا با استفاده از آن طرح به ساخت دقیق بنای مورد نظر پرداخت سپس برای ساخت آن باید از الگوی مشخصی تابعیت کرد از این رو مسئله طراحی پلان معماری و طراحی نقشه ساختمان مهم ترین امر در ساخت بنا محسوب میشود. از این حیث گروه فنی مهندسی کهن در هنگام طراحی پلان ساختمان کلیه موارد را با توجه به مطالعات اولیه بصورت گام به گام در روند طراحی بطور دقیق انجام می دهد.

نکات مهم در طراحی پلان معماری:

برای طراحی مطلوب، قبل از هر چیزی باید بدانیم که نیازهای ساختمانی که قرار است طراحی کنیم چیست. قطعا طراحی هر ساختمان با ساختمان دیگر متفاوت است و گروه فنی مهندسی کهن با در نظر گرفتن  این موضوع در طراحی های خود از یک چارت استاندارد که توسط مهندسین طراح تهیه شده تبعیت میکند.

  • جانمایی باکس پله و آسانسور: اولین و مهم ترین گامی که باید در طراحی پلان در مورد آن فکر و آن را در پلان جانمایی کرد، محل باکس پله و آسانسور می باشد. در جانمایی محل باکس پله و آسانسور در پلان باید به عواملی مانند: شکل و عرض و طول و در کل ابعاد زمین، تعداد واحد در هر طبقه و تعداد پارکینگ و انباری و تاسیسات مورد نیاز در همکف و یا زیرزمین در صورت وجود توجه داشت.

 

طراحی نقشه

 

 

  • ورودی واحد ساختمان: ورودی فضایی است که قسمت خارج منزل را از فضای داخل آن جدا می سازد. ورودی خانه مسئولیت مهم و سرنوشت سازی را برای یک طرح خوب ایجاد میکند ابعاد ورودی باید متناسب با سطح خانه و افراد ساکن آن طرح شود و تمام دسترسی ها از این نقطه شروع شده و باید افراد را به شکل منطقی به سمت فضای مختلف هدایت کرد پس وظیفه ورودی، دعوت، توزیع، هدایت میباشد.

 

نقشه ساختمان

 

 

  • جانمایی آشپزخانه و ورودی ساختمان: تصمیم گیری در مورد بهترین موقعیت جا نمایی آشپزخونه در پلان یکی از مهم ترین نکاتی است که تا حد زیادی می تواند روی کیفیت طراحی تاثیر گذار باشد. بهتر است آشپزخانه در موقعیتی جانمایی شود که دارای نور و تهویه مستقیم باشد و ترجیحا امکان دسترسی مستقیم به تراس آشپزخانه امکان پذیر باشد. ورودی آشپزخانه باید نزدیک به ورودی اصلی ساختمان باشد و بطور مستقیم با فضای نشیمن، ناهار خوری، صبحانه خوری و پذیرایی در ارتباط باشد. تجهیزات آشپزخانه طوری طراحی شود که محل میزکار، عناصر سینک و گاز از تمام قسمت های پذیرایی قابل رویت نباشد.

 

پلان نما

 

 

  • جانمایی فضاهای خصوصی و عمومی در پلان: جانمایی فضاهای خصوصی در پلان موضوع بسیار مهم و حیاتی محسوب میشود بطوری که فضای خصوصی حتما باید جدای از فضای عمومی باشد و دسترسی از فضای عمومی به فضای خصوصی قالبا توسط کریدور و راهرو ها امکان پذیر باشد تا بطور مستقیم قابل رویت نباشد معمولا ارتباطات بین این دو فضا با واسطه می باشد.

 

طراحی نقشه

 

 

  • جانمایی اتاق خواب ها و حمام نسبت به یکدیگر: در طراحی اتاق خواب ها در پلان یکی از اتاق خواب ها بزرگتر در نظر گرفته شود مناسب تر است که به این اتاق خواب، اتاق خواب والدین می گویند و قالبا مساحت آن از 15 مترمربع کمتر نیست و البته دارای امکاناتی همچون ( اتاق تعویض لباس، سرویس حمام، تراس) باشد، معمولا برای اتاق خواب ها باید یک فیلتر ورودی در نظر گرفت و درب اتاق خواب بگونه ای بازشود که از قسمت مختلف منزل داخل اتاق قابل رویت نباشد. حدالمقدور اتاق خواب والدین از اتاق خواب فرزندان فاصله داشته باشد و حتما همه اتاق خواب ها دارای کمد با عمق 60 سانتی متر باشد بهترین جا نمایی حمام در نزدیک اتاق خواب ها است در مورد درب حمام هم نکته درب اتاق خواب ها صدق میکند. و در آخر اتاق خواب ها دارای تراس هم باشد بسیار ایده آل است.

 

طراحی نقشه در مازندران

 

 

  • مبلمان کردن پلان : مبلمان کردن پلان باعث می شود تا افراد درک درست از فضاهای داخلی و ارتباط آن ها داشته باشند. به ما کمک میکند تا بهتر بتوانیم منظور طرح را به کارفرما انتقال دهیم. منظور از مبلمان فضا به حداکثر رساندن کارایی فضاهای داخلی می باشد و البته در این مرحله به جانمایی درست پنجره و منابع نورگیر و چشم انداز هم می توان فکر کرد.

 

نقشه ساختمان

 

جهت مشاوره رایگان لطفا فرم زیر را پر کرده تا در اولین فرصت با شما تماس بگیریم
captcha
هزینه ساخت سفارش شماره تماس واتسپ