سفارش آنلاین سفارش خود را ثبت کنید مشاوره آنلاین قیمت تقریبی را آنلاین محاسبه کنید

ضرورت تغییر دفتر کار شرکت‌ ها

ضرورت تغییر دفتر کار شرکت‌ ها

یک مدیرعامل باسابقه عرصه تکنولوژی معتقد است بازگشت کامل شرکت ها به سر کار، مثل سابق نخواهد بود و مرگ «دفاتر کاری باز» تغییری دائمی است. کارول بارتز (Carol Bartz) که از سال ۱۹۹۲ تا ۲۰۰۶ مدیرعامل شرکت تولید نرم افزارهای مهندسی معماری اتودسک (Autodesk) بوده و در سال ۲۰۰۹ مدیرعامل شرکت یاهو شد، به رک گویی و اظهار بی پرده نظراتش معروف است. او در مصاحبه ای تلفنی با وب سایت مالی MarketWatch عصر فعلی کووید ۱۹ را یک «بازی جدید» با «قوانین جدید» برای همه توصیف کرده و پیش بینی هایی در مورد انتظاراتش از تغییرات کاری داشته است.

خانم بارتز گفته «من فکر می کنم فضای کار تغییر می کند و دوباره به زمانی که بین افراد حفاظ قرار می دادیم برخواهیم گشت» و اضافه کرده که این یکی از انواع تغییرات متعددی است که مدیران عامل در زندگی کاری جدید خود، باید به آن بپردازند. او با اشاره به اینکه این اولین بار است که دفاتر کاری باید با در نظر گرفتن فاکتورهای بهداشتی طراحی شوند، گفته «باید تا جایی که می توانیم ترس را از مردم دور کنیم.»

 

نظر بارتز این است که دیگر نمی توان در فضاهای بزرگ و باز نشست، اما به جای اتاقک های قدیمی که میزهای کار را از هم جدا می کرد، بهتر است از حفاظ های شفاف، مثل پلکسی گلاس یا هر چیز دیگر مشابه آن استفاده کرد. همچنین کنفرانس های ویدئویی بیشتر و سفرهای کاری کمتر خواهد شد. شرکت ها می توانند با مشتریان خود جلسات ویدئو کنفرانس داشته باشند. بارتز می گوید: «نیازی نیست آنها شما را شخصا ببینند و شما هم چنین چیزی را نمی خواهید.»

خانم بارتز که سال ها در صنعت تکنولوژی کار کرده، حالا سرمایه گذار و رئیس هیات مدیره یک شرکت خصوصی است. او از زمان بیرون آمدن از شرکت یاهو در سال ۲۰۱۱ در هیات مدیره شرکت های اینتل، سیسکو و چند شرکت دیگر حضور داشته است. او می گوید به احتمال زیاد خیلی از شرکت ها همچنان به کارکنان خود اجازه دورکاری خواهند داد و شاید حتی ترجیح بدهند آنها از خانه کار کنند، چون خیلی از هزینه های دفتر کار کاهش می یابد. «من فکر می کنم تعداد صنایعی که به این روش کاری روی بیاورند بیشتر شود و شرکت ها در ادامه در شیوه مدیریت دورکاری بهتر عمل خواهند کرد. این موضوع به دلایل زیادی خوب است. هم برای سلامت افراد مفید است و هم به نفع کسانی است که با محدودیت مواجهند  مثلا فرزند کوچک دارند.»

بارتز می گوید ۱۵ سال پیش، شرکت ها نظری در مورد مفهوم کار در خانه نداشتند، که دلیل آن تا حدی این بود که ابزارهای لازم برای دورکاری فراهم نبود و معمولا در موقعیت های خیلی خاص مطرح می شد. باید قوانین بررسی شود تا اثر دورکاری بر هر شرکتی مشخص باشد. این روش برای برخی بخش ها و واحدها اثربخش تر از واحدهای دیگر است. برخی صنایع این روزها مجبور شده اند از تکنولوژی به شیوه هایی که قبلا از آن امتناع می کردند، استفاده کنند. مثلا پزشکان معمولا ترجیح می دهند بیمار را شخصا ویزیت کنند. اما بارتز می گوید طی چند روز گذشته، چهار بار از راه دور و با کمک تکنولوژی با پزشکان ارتباط برقرار کرده و مشاوره گرفته است. «تجربه ای که پیش از این هیچ وقت نداشتم.»

 

منبع: دنیای اقتصاد، شماره ۴۸۷۸

پروژه ها
مشاهده بیشتر
مشاوره آنلاین سفارش شماره تماس واتسپ