سفارش آنلاین سفارش خود را ثبت کنید مشاوره آنلاین قیمت تقریبی را آنلاین محاسبه کنید

باستان‌شناس آلمانی و مولف «کاروانسراهای ایران» درگذشت

باستان‌شناس آلمانی و مولف «کاروانسراهای ایران» درگذشت

پروفسور ولفرام کلایس، مدیرسابق بخش تهران موسسه باستان‌شناسی آلمان در سن ۹۰ سال درگذشت. کتاب‌های«بسطام ۱و۲»، «کاروانسراهای ایران» و «تاریخ معماری ایران» از آثار ارزنده اوست. پروفسور دکتر ولفرام کلایس ، مدیرسابق بخش تهران موسسه باستان‌شناسی آلمان،که سال‌های طولانی از عمر خویش را در ایران به پژوهش و کاوش باستان‌شناسی پرداخته بود،در سن ۹۰ سال درگذشت.

ولفرام کلایس برای نخستین بار در سال ۱۹۵۹ به ایران سفر کرد و پس از مدت کوتاهی درسال ۱۹۶۱به عنوان مدیر دوم بخش تهران موسسه باستان‌شناسی آلمان معرفی شد و تا سال ۱۹۸۶ فعالیت‌های این مؤسسه در ایران را هدایت کرد.

کاوش‌های باستان‌شناسی در تخت‌سلیمان، مسجدسلیمان، بسطام و بیستون تحت سرپرستی وی انجام شده و حاصل فعالیت‌های پژوهشی او درباره معماری و شهرسازی ایران همچنین مکان‌های باستانی کاوش شده در ایران بیش از ۳۰۰ کتاب و مقاله پژوهشی است.

کتاب‌های«بسطام ۱و۲»، «کاروانسراهای ایران» و «تاریخ معماری ایران» از آثار ارزنده اوست که توسط پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری به چاپ رسیده است.
این باستان‌شناس، در طول زندگی خود و به عنوان عضوی از DAI ، به طور مداوم به ایران سفر می‌کرد تا با اشتیاق و دقت معماری‌باستانی و بناهای‌فرهنگی ایران را ثبت کند.

در طی این روند، پروفسور دکتر ولفرام کلایس مجموعه قابل توجهی از انتشارات، اطلاعیه‌ها، نقشه‌ها، طرح‌های معماری و یک مجموعه عکاسی غنی را برای آیندگان به یادگار گذاشته است.

مشاوره آنلاین سفارش شماره تماس واتسپ