logo
سفارش آنلاین سفارش خود را ثبت کنید هزینه ساخت قیمت تقریبی را آنلاین محاسبه کنید

طراحی آپارتمان مدرن در ساری

سبک طراحی مدرن
امکانات ساختمان آسانسور، هوشمند سازی
تعداد خواب 3
تعداد طبقات 6
مساحت کل زمین -
مساحت کل ساختمان 1617
محل پروژه ساری - خیابان شمشیربند
طراحان فرهاد کتال، محسن ارجمند، مجتبی بخشیان
کارفرما: آلترناتیو پروژه جناب آقای اصغری

آپارتمان 6 طبقه مدرن تک واحدی در ساری.

روند شکل گیری کانسپت طرح بر اساس خروجی و نتیجه جلسه‌ای که با کارفرما داشته‌ایم صورت گرفته است. با توجه به روحیات کارفرما و علاقه مندی به طرح‌های مدرن و ساده و همچنین پتانسیل‌های پلان معماری و محل جغرافیایی زمین، بر آن شدیم که با گسترش و تکرار فرم ساده باکس، نما را طراحی کنیم. باکس‌های افقی و عمودی و با جانمایی و اندازه‌های متفاوت، یک ریتم حرکتی پویا به نما بخشیده است. بیرون زدگی باکس ها و استفاده از رنگ تیره در تراس ها و زمینه‌ی نمای آپارتمان، باعث خودنمایی و جلوه بیشتر باکس ها شده است که هدف تیم طراحی همین امر بوده است.

رنگ تیره زمینه نما و رنگ روشن تمامی باکس‌ها، کنتراست شدیدی با یکدیگر دارند. این کنتراست، باعث جلوه دادن باکس‌های پرقدرت در طبقات بالایی به صورت معلق می‌شود. سطوح داخلی باکس‌ها و درب‌های آپارتمان با چوب رنگ گرم کار شده‌اند. این انتخاب رنگ، نقش بزرگی در حفظ تعادل سردی و گرمی رنگ‌های کل نما داشته است. متریال باکس‌ها از آجرهای بلند و کشیده که به طور عمودی کار شده‌اند تشکیل شده است و زمینه یا همان فضای منفی نما با بتن تیره رنگ کار شده است.

نرده‌های ساده مشکی رنگ عمودی و فلاشینگ‌های مشکی کارشده در نما هم تزئینات آن محسوب می‌شوند که پرداختن به همچین جزئیاتی باعث چشم‌نوازتر شدن نما شده است. نور پردازی این نما هم در شب باعث می‌شود که چشم بیننده را مجذوب خود کند و پیام تیم طراحی را به مخاطب القا می‌کند.

پلان آپارتمان ساده و کارآمدی است. پس از ورود، فضاهای خصوصی و عمومی به دو بخش مجزا تقسیم شده‌اند تا محرمیت حفظ شود. در سمت چپ، نشیمن عمومی و آشپزخانه قرار دارد. در سمت راست، نشیمن خصوصی و ناهارخوری با نورگیر مستقیم طراحی شده‌ است. پس از ورود به این فضاها، با یک راهرو به فضاهای خصوصی دسترسی داریم. فضاهای خصوصی شامل سه اتاق خواب هستند، که یکی از آن‌ها مستر با کلوزت، حمام و سرویس بهداشتی است. در این راهرو، سرویس بهداشتی و حمام مشترک نیز قرار دارند که از دید مستقیم فضای نشیمن دور هستند.

جهت مشاوره رایگان لطفا فرم زیر را پر کرده تا در اولین فرصت با شما تماس بگیریم
captcha
هزینه ساخت شماره تماس