logo
سفارش آنلاین سفارش خود را ثبت کنید هزینه ساخت قیمت تقریبی را آنلاین محاسبه کنید

طراحی آپارتمان با نمای مدرن 7 طبقه

سبک طراحی مدرن
امکانات ساختمان آسانسور، هوشمند سازی
تعداد خواب 3
تعداد طبقات 7
مساحت کل زمین -
مساحت کل ساختمان 1725
محل پروژه -
طراحان فرهاد کتال، محسن ارجمند، مجتبی بخشیان
کارفرما: جناب آقای معتمد

برای برنامه ریزی کردن و ایده پردازی هر پروژه ابتدا باید مسائل مختلفی را تحلیل و بررسی کرد که به چند نمونه از آن ها اشاره می کنیم: موقعیت زمین، متراژ زمین، دید و منظر، عرض معابر و خیابان ها، همسایگی ها، اقلیم و زوایای تابشی خورشید و دیگر مسائل.
زمین این پروژه دارای اضلاع ناگونیاست که در روند طراحی پلان معماری، تیم طراحی شرکت نماپلان این محدودیت هایی که به پروژه تحمیل شده است را حل کرده طوری که چشم مخاطب متوجه این نقص نمی شود. 
ابتدا در مورد طراحی نما صحبت کنیم. رویکرد طراحی نما بر پایه فرم U شکل است. U  هایی که با کنار هم قرار گرفتن، یک ترکیب بندی زیبا را تشکیل داده اند و چشم انسان را در هر دو سمت از نما به دنبال خود می کشانند و با فضاهای خالی و منفی درون خود هم زیبایی و ابهت خود را القا می کنند و هم از یکنواخت جلوه دادن ساختمان پرهیز می کنند. فرم های اصلی نما به رنگ روشن و با آجرهای عمود چین سفید طراحی شده اند و زمینه یا همان بدنه ساختمان به رنگ تیره می باشد که کنتراست جذابی با هم دارند. در طراحی نما از سبزینگی با المان هایی چون گلدان ها و درختچه ها در تراس ها و همچنین پنل های فلزی و مشبک که گیاهان رونده روی آن ها قرار دارند استفاده شده است.
از نما که بگذریم به پلان معماری این پروژه می رسیم که در عین سادگی کاراست. طبقه همکف دارای پارکینگ، لابی، اتاق تاسیسات، انباری ها ، باکس پله و آسانسور می باشد.
هر طبقه یک واحد است. پس از ورودی درب اصلی، یک فضای تقسیم جانمایی شده که نقش فیلتر را بازی می کند. در این فضا کمد کفش و لباس و سرویس بهداشتی وجود دارد که در کوتاه ترین مسیر با درب قرار دارد و از دید دیگر فضاها به دور است. 
در این پلان فضاهای عمومی و خصوصی خانه از هم تفکیک شده است. روبروی درب اصلی بعد از فضای تقسیم، آشپزخانه جانمایی شده که مشرف به فضای نشیمن و پذیرایی و فضای نهارخوری است. این اشرافیت، سطح دسترسی و خدمات دهی آشپزخانه به دیگر فضاها را بالا می برد. آشپزخانه و نهارخوری یک تراس مشترک دارند که نور و دید بسیار خوبی به هر دو فضا می دهد. در عرصه خصوصی خانه فضای تقسیمی وجود دارد که ورودی سه اتاق خواب از این قسمت می باشد. سه خواب مستر که همه دارای نورگیر مستقیم و پنجره های عریض می باشند و دارای دید و چشم انداز خوبی هستند.
 

جهت مشاوره رایگان لطفا فرم زیر را پر کرده تا در اولین فرصت با شما تماس بگیریم
captcha
هزینه ساخت شماره تماس