سفارش آنلاین سفارش خود را ثبت کنید هزینه ساخت قیمت تقریبی را آنلاین محاسبه کنید

طراحی کلبه سوئیسی در سوادکوه

سبک طراحی مدرن
امکانات ساختمان استخر، روف گاردن
تعداد خواب 3
تعداد طبقات تریبلکس
مساحت کل زمین 1200
مساحت کل ساختمان 130
محل پروژه کوتنا قائمشهر - سوادکوه
طراحان نوید نثیر، محسن ارجمند، مجتبی بخشیان، محمد مقدم، زهرا غنی
کارفرما: جناب آقای نوبخت

طراحی ویلا دوبلکس و مدرن که با دیگر بناهای هم خانواده خود متفاوت است و در واقع ترکیبی از ویلاهای مدرن و کلبه‌های سوئیسی ( A Frame ، ای فریم) می‌باشد. با توجه به خواسته‌ها و سلیقه کارفرما جرقه ترکیب این دو فرم در ذهن تیم طراحی کهن خورده و مورد قبول واقع شده است. 

مکان جغرافیایی این پروژه در استان مازندران، شهرستان قائمشهر می‌باشد. به طور اقلیمی ویلاهای منطقه شمال کشور برون‌گرا هستند. این ویلا هم از این قاعده مستثنی نیست. وجود پنجره‌های عریض و قدی با باندهای سفید کشیده در دل کلبه فریم A شکل مشکی را جا داده تا در نهایت، یک حجم زیبا شکل گرفت. متریال‌های استفاده شده در این ساختمان سیمان شسته کاری شده به علاوه فلاشینگ مشکی و زیرسقفی‌های چوبی است. 

روابط فضایی پلان معماری کلبه به این صورت است که پس از عبور از تراس گل‌کاری شده و پله‌های آن به درب ورودی می‌رسیم. پس از ورود به ویلا شاهد یک فضای نشیمن عمومی یکپارچه هستیم. در سمت راست این فضا پله دکوراتیو زیبا که به طبقه بالا منتهی می‌شود، قرار دارد و بعد از آن آشپزخانه جانمایی شده که سرویس‌دهی به فضای پذیرایی را آسان می‌کند. در پشت آشپزخانه، جایی که خارج از دید است، سرویس بهداشتی قرار دارد.
در طبقه اول ویلا 3 اتاق خواب جانمایی شده و همه آن‌ها دارای پنجره‌های عریض رو به نما هستند و از نور مستقیم خورشید بهره‌مند می‌شوند.
یک سرویس بهداشتی و حمام مشترک هم در این طبقه طراحی شده است. تراس ال شکل در این طبقه به تمامی اتاق خواب‌ها سرویس می‌دهد و به کیفیت فضایی این طبقه می‌افزاید.
از این طبقه که بگذریم به بام ویلا می‌رسیم که در دو طرف سقف شیبدار خود دو فضای مستقل دارد. فضاهایی در فصل‌های مختلف سال قابل استفاده است؛ می‌توان آن‌ها را مبلمان کرد و دید 360 درجه به مناظر اطراف خود دارد. متراژ کل این ویلا 130 مترمربع است. این ویلا جزء ویلاهای تفریحی با اقامت موقت است.

ساخت کلبه در سوادکوه
طراحی کلبه چوبی کوچک
ساخت کلبه در سوادکوه

ساخت کلبه در سوادکوه

طراحی کلبه چوبی کوچک

طراحی کلبه چوبی کوچک

جهت مشاوره رایگان لطفا فرم زیر را پر کرده تا در اولین فرصت با شما تماس بگیریم
captcha
هزینه ساخت سفارش شماره تماس واتسپ