logo
سفارش آنلاین سفارش خود را ثبت کنید هزینه ساخت قیمت تقریبی را آنلاین محاسبه کنید

نقشه ساختمان مسکونی 7 طبقه در قائمشهر

سبک طراحی مدرن
امکانات ساختمان آسانسور، هوشمند سازی، روف گاردن
تعداد خواب 3
تعداد طبقات 7 طبقه
مساحت کل زمین 275 متر مربع
مساحت کل ساختمان 2,147 مترمربع
محل پروژه مازندران- قائمشهر (خ تهران)
طراحان مجتبی بخشیان، محسن ارجمند
کارفرما: جناب مهندس محمودی

طراحی پلان معماری و نمای آپارتمان مدرن ساده در مازندران- قائمشهر.

فرم کشیده و ارتفاع زیاد آپارتمان با توجه به عرض کم آن باید بطور هوشمندانه به تعادل می‌رسید که هم زیبایی در منظر شهری حفظ شود و هم تعامل با کارایی و کارآمدی بنا شکل گیرد. نگاه تیم طراحی دفتر کهنسازندگان بدینگونه است که هم به مباحث زیبایی شناسی (چه در منظر شهری و چه در درون خود بنا) و هم به مباحث کارایی و کیفیت فضا توجه ویژه‌ای دارد و هیچ کدام از اینها را جدای از هم نمی‌بیند.

همانطور که می‌بینید ورودی ساختمان بسیار با شکوه و درخور این بنا طراحی شده و در کنار دو درخت سرو شیراز رفیع و کشیده تعریف و تاکید شده است. نوشته برندینگ ساختمان که با لاین سبز و ترکیب با متریال تیره و بسیار چشم نواز خلق شده به همراه درب بزرگ بنا تاکید بر حس ورودی و دعوت‌کنندگی دارند. ترکیب تورفتگی‌های نما با باکس‌های پرقدرت و حس معلق بودن آنها همگی نشان از همان نوع نگاه یعنی کارایی و زیبایی دارد. وجود متریال سنگ سفید، سرامیک‌های طرح سنگ مات، الوارهای چوبی و فلاشینگ‌های مشکی و سطوح شیشه‌ای همگی در ترکیب با سبزینگی مانند یک تابلوی نقاشی زیبا در خانه شهر عشوه گری می‌کند.

برای وجود سبزینگی هم به منظر شهر و هم به درون خود، شکاف‌هایی در دل فرم بنا خلق شده‌اند تا فضاهای خالی ایجاد شود و ساکنین هر طبقه بطور مستقل ارتباط با طبیعت را دریافت و حس کنند. ارتباط با طبیعت و لمس سبزینگی، حلقه گمشده انسان شهرنشین امروزیست. از آنجایی که نمای ساختمان جنوبی است، نور مناسب به درون فضا ورود می‌کند و با وجود درختان و لاین‌های سبز سایه اندازی جذابی به درون فضای نشیمن هدیه می‌دهد. بازی نور و سایه که مصداق طبیعت در درون فضای منزل است.

تراس‌های عمیقی که در نما شکل گرفته برای دید و چشم انداز ساکنین است که هم محرمیت دارند و از اشراف همسایه‌ها به دور هستند و هم دید و چشم انداز کامل به محیط شهر و طبیعت روبروی خود دارند. همچنین کارایی فضایی دارند و نیز میزبان گل‌ها و درختچه‌ها در دل خود هستند؛ فضایی برای نشستن و دورهمی با حفظ محیط خصوصی و محرمیت جانبی و در عین حال چشم انداز و ارتفاع مناسب شهری.

جهت مشاوره رایگان لطفا فرم زیر را پر کرده تا در اولین فرصت با شما تماس بگیریم
captcha
هزینه ساخت شماره تماس