logo
سفارش آنلاین سفارش خود را ثبت کنید هزینه ساخت قیمت تقریبی را آنلاین محاسبه کنید

هزینه ساخت ویلا در شمال

هزینه ساخت ویلا در شمال

هزینه متوسط ساخت ویلا در شمال به مواردی نظیر متراژ ساخت، کیفیت ساخت، سطح خدمات ویلا، نوع قرارداد ساخت، محل ساخت ویلا، محوطه سازی و نوع اسکلت و سازه‌ی ساخت بستگی دارد. هزینه ساخت ویلا در هر سال خاص به عوامل زیادی مانند تورم، نرخ مصرف مواد ساختمانی، نیروی کار و شرایط اقتصادی و سیاسی بستگی دارد که در طول زمان تغییر می‌کنند. با توجه به موارد گفته شده، حد متوسط هزینه ساخت ویلا در سال 1403 برای هر متر مربع بین 14 تا 16 میلیون تومان است.

 

 

1) متراژ ساخت 

اندازه و مساحت ویلا تأثیر مستقیم بر هزینه ساخت آن دارد. ویلای بزرگتر نیاز به مصرف بیشتری از مواد ساختمانی، تجهیزات و تاسیسات دارد که این موارد هزینه را افزایش می‌دهند. در ساخت ویلا هر چقدر متراژ ساخت بالاتر باشد هزینه تمام شده با توجه به کاهش قیمت دستمزدها، حمل‌ها و خورده‌کاری‌ها کمتر می‌شود؛ یعنی با توجه به افزایش حجم مصالح و افزایش متراژ کار، هزینه‌های حمل و دستمزد کاهش می‌یابد. علاوه بر این با توجه به هزینه‌های مشترک اکثر ساختمان‌ها در جهت اخذ انشعابات و شیرآلات و پکیج و ... این هزینه‌ها، در قیمت تمام شده ویلاهای بزرگ سرشکن می‌شود و هزینه‌ها کمتر می‌گردد. 

 

 

2) جنس و مواد ساختمانی (کیفیت ساخت)

استفاده از مواد با کیفیت بالا و جنس‌های مرغوب تأثیر زیادی بر هزینه ساخت ویلا دارد. مصالحی مانند سنگ، سرامیک، آجر، پارکت، ام دی اف و چوب با کیفیت بالا، به علت مقاوم بودن در برابر عوامل آب و هوایی شمال و دیگر شرایط محیطی، هزینه ساخت ویلا را افزایش می‌دهند. همچنین، مهارت و تجربه تیم اجرایی و استادکاران، کیفیت ساخت و هزینه پروژه را تحت تأثیر قرار می‌دهد. سطح طراحی نما و طراحی دکوراسیون داخلی نیز نقش مهمی در هزینه تمام‌شده ویلا دارد. طراحی‌های پیچیده و جذاب ممکن است هزینه‌ها را افزایش دهند. به طور کلی، کارفرمایان باید با دقت انتخاب کنند که کدام عوامل برای آن‌ها اهمیت بیشتری دارد و سطح کیفیت و زیبایی موردنظر خود را در ساخت ویلا تعیین کنند.
 

 

 

محاسبه آنلاین هزینه ساخت ویلا در سال 1403 (بصورت تقریبی)

 

هزینه ساخت ویلا

ساخت ویلای دوبلکس شیک در شمال

 

 

3) تجهیزات و امکانات ویلا

یک ویلای ابتدایی شامل فضایی اصلی مانند آشپزخانه، مطبخ، سرویس بهداشتی، حمام، اتاق‌های خواب، پذیرایی و تراس است. هر ویلایی ممکن است خدمات اضافی نیز داشته باشد که می‌توانند بر اساس ترجیحات کارفرما اضافه شوند. این خدمات شامل سونا، جکوزی، استخر، اتاق بازی، اتاق تلویزیون، نشیمن خصوصی، تغییر سطوح، بالکن، اتاق چهار فصل، آلاچیق، روف گاردن، فضای سبز، آبنما، سرایداری، اتاق‌های مستر، هوشمندسازی، جاروبرقی مرکزی، دوربین‌های مدار بسته، آسانسور و نورپردازی حرفه‌ای هستند که بر قیمت نهایی ویلا تأثیر می‌گذارند.

به طور کلی، هزینه ساخت ویلا به امکانات و تجهیزات داخلی و خارجی مانند سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی، سیستم‌های برق و نورپردازی، آب و فاضلاب، کابینت‌ها، سنگ‌فرش و سایر موارد وابسته است. هزینه نصب و انتخاب این تجهیزات و ملزومات نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

 

دکوراسیون داخلی

 

 


4) قرارداد ساخت ویلا

اینکه شما با چه روشی صاحب ویلای شخصی خود می‌شوید در هزینه تمام شده‌ی ویلا سرنوشت‌ساز است. استفاده از سازندگان محلی که با استفاده از نیروی بومی در قالب مدیریت پیمان و یا پیمانکاری دست به ساخت ویلا می‌زنند را شاید بشود کمترین هزینه نوع ساخت دانست که معایبی همچون استفاده از استاد کاران نه چندان حرفه‌ای و نداشتن سواد ساخت و اجرای ویلا با طول عمر بسیار پایین ویلا و همچنین وجود رطوبت دائمی در فضا و عدم ایزولاسیون را دارد. 

مورد بعدی استفاده از شرکت‌های معتبر ساختمانی آن منطقه و یا استان است که با در نظر گرفتن تمامی خواسته‌های کارفرما و تیم حرفه‌ای، دست به ساخت ویلایی می‌زنند، استفاده از شرکت‌های معتبر هزینه‌های ساخت را شاید بین 10 تا 15 درصد افزایش دهد که دلیل آن کیفیت ساخت بالاتر و جزئیات اجرایی دقیق‌تر است.

نوع دیگری از ساخت نیز توسط کارفرما و مدیریت از راه دور بوده که در آن کارفرما دست به بستن قرارداد با نیروی کاری کل پروژه می‌زند که در هزینه تمام شده پروژه به علت عدم حضور دائمی با مشکلاتی از جمله نظارت ضعیف، اتلاف مصالح، کارکرد پایین نیروها، عدم پاسخگویی تیم اجرایی در صورت بروز مشکل و همچنین احتمال سرقت تاثیر مثبتی نداشته و در هزینه‌ها صرفه‌جویی نمی‌شود.

 

 

ساخت ویلا در شمال

ویلای دوبلکس مدرن در ایزدشهر

 

5) موقعیت جغرافیایی ساخت ویلا

موقعیت جغرافیایی ویلا در منطقه شمال ایران نیز می‌تواند تأثیر زیادی بر هزینه ساخت داشته باشد. در برخی مناطق شمال، قیمت زمین و اراضی، عوارض ساخت و ساز و قوانین محلی می‌تواند هزینه را افزایش دهد. بطور کلی هرچه محل پروژه از شهرها فاصله می‌گیرند بدلیل کرایه حمل و عدم تامین مصالح از کارخانجات و همچنین کرایه مسیر برای عوامل اجرایی باعث می‌شود که هزینه‌های تمام شده ویلا بیشتر شود. این موضوع در مواردی که جاده دسترسی صعب‌العبور می‌باشد و به کوهستان ختم می‌شود به وضوح قابل رویت است؛ در حاشیه‌ی دریا نیز این قضیه در سطح کمتری نسبت به کوهستان و جنگل قابل مشاهده است که دلیل آن هم استفاده از مصالح گران قیمت و استادکاران گران مناطق توریستی است.

 

 

 

 

6) محوطه‌سازی و لنداسکیپ

از جمله موارد دیگر تاثیرگذار در قیمت ساخت ویلا می‌شود به متراژ زمین باقی‌مانده پس از ساخت اشاره کرد. بطور مثال پر واضح است که هزینه اجرایی یک ویلای 500متری در یک زمین 1000 متری بسیار کم هزینه‌تر از اجرای یک ویلای 500 متری در یک زمین 2000متری می‌باشد؛ از این رو مقدار بها دادن کارفرما به فضای سبز اطراف ویلا و همچنین اجرای دیوارکشی دور ویلا در قیمت تمام شده ویلا تاثیرگذار می‌باشد.

 

 

 

7) نوع اسکلت و یا سازه ساختمان

نوع سازه ساختمان در تمام هزینه ساخت ساختمان بسیار تأثیرگذار است. عموماً در هر منطقه، نوع سازه‌ای که بیشتر استفاده می‌شود به دلیل فراوانی مصالح و کارگران کم‌هزینه‌تر است. در بسیاری از مناطق شمال کشور، ساختمان‌هایی با اسکلت بتنی به همراه تیرچه و یونولیت رایج‌ترین نوع سازه ساختمانی هستند. اما در چند سال اخیر، ساختمان‌های پیش ساخته مانند ال اس اف و سازه‌های بتن درجا نیز به طور محدود در ویلاهای فلت و دوبلکس بدون پارکینگ رقابت کرده‌اند. با این حال، در ساختمان‌هایی با بیش از 2 طبقه، هنوز استفاده از مصالح و روش سنتی کم هزینه‌تر است. همچنین، در ساختمان‌های با اسکلت فلزی، به دلیل گران بودن فولاد، تفاوت قابل ملاحظه‌ای وجود ندارد و آنها نیز در شهرهای ساحلی به دلیل وجود رطوبت بیشتر ممکن است آسیب ببینند. همچنین، در برخی موارد متداول ساخت، استفاده از ساختار بتنی ضعیف، قوطی و یا بلوک به جای ستون در ساخت ویلا اشاره می‌شود که به دلیل عدم داشتن حداقل استانداردهای ایمنی، قابل توصیف نیستند.

 

ساخت ویلا در شمال

 

 

 

 

جمع بندی
اگر علاقمند به ساخت ویلا با درنظر گرفتن مدیریت هزینه و مدیریت کیفیت هستید که در آن علارقم استفاده از مصالح و استادکاران خوب در هزینه‌ها نیز صرفه‌جویی شود به رزومه و سابقه کار شرکت‌های ساختمانی آن منطقه (استان) دقت کنید، قرارداد را شفاف تنظیم کنید و چگونگی کسب اطلاع از وضعیت پروژه را از شرکت مجری بخواهید و اگر به دنبال ویلاهای بسیار کوچک (زیر 70متر مربع) هستید، شرکت‌های ساخت ال اس اف (پیش ساخته) را فراموش نکنید.

 

منبع: نماپلان

پروژه ها
مشاهده بیشتر
جهت مشاوره رایگان لطفا فرم زیر را پر کرده تا در اولین فرصت با شما تماس بگیریم
captcha
هزینه ساخت شماره تماس