logo
سفارش آنلاین سفارش خود را ثبت کنید هزینه ساخت قیمت تقریبی را آنلاین محاسبه کنید

ویلا دوبلکس کلاسیک در سوادکوه

سبک طراحی کلاسیک
امکانات ساختمان -
تعداد خواب 3
تعداد طبقات دوبلکس
مساحت کل زمین 284
مساحت کل ساختمان 187 متر مربع
محل پروژه ساری
طراحان فرهاد کتال، محسن ارجمند، زهرا غنی
کارفرما: سرکار خانم رحیمی

طراحی ویلای دوبلکس با نمای کلاسیک مینیمال در مازندران.

ایده اصلی و کانسپت شکل گیری این پروژه بر گرفته از روحیات کارفرمای آن بوده است. کارفرما، علاقه مند به نمای کلاسیک و در عین حال خواهان پرهیز از پرداختن بیش از حد به جزئیات بوده ودر نهایت سبک کلاسیک تعدیل شده، مورد پسند ایشان واقع شد.

ویلا واقع در شهر سوادکوه در استان مازندران می باشد و به همین دلیل تیم طراحی، سقف ویلا را به صورت شیبدار طراحی نموده و اتفاقا همین امر پروژه را متفاوت کرده است. باندهای بی‌پیرایه با تزئینات جزئی (زینت شده با خطوط کم)، پنجره‌های مشبک و نرده‌های مشکی رنگ (در تضاد با کلیت طرح نما)، همگی در کنار هم یک کل منسجم و یکپارچه را تشکیل داده‌اند و همانند یک سمفونی زیبا به جان انسان می‌نشیند. ورودی بنا کاملا تعریف فضایی دارد و در یک تورفتگی طراحی شده و برای میزبان، فضای دعوت‌کنندگی و خوش‌آمد گویی فراهم آورده است.
رنگ سفید یکدست این ویلا بر بی آلایشی خود و مالک صحه می‌گذارد و می‌توان هم از متریال سنگ سفید و هم سیمان سفید با کیفیت برای ساخت آن استفاده کرد.

پلان این پروژه نیز بسیار ساده و خوانا طراحی شده، به این صورت که پس از چند پله به تراس مسقف منتهی به ورودی می‌رسیم. پس از درب ورودی ویلا وارد یک فضای تقسیم و مکث (در معماری ایرانی به آن هشتی گفته می‌شود) می‌شویم که در آن یک کمد کفش و لباس و سرویس بهداشتی جانمایی شده است. این فضای تفکیک، مثل یک فیلتر برای جلوگیری از اتلاف انرژی گرمایشی و سرمایشی عمل می‌کند و  جلوی دید مستقیم به فضای درونی خانه را می‌گیرد و همچنین امر مهمی در طراحی معماری محسوب می‌شود. از طرفی، به آشپزخانه و نشیمن عمومی یکپارچه و بزرگ دسترسی دارد و خود یک مزیت بسیار مهم محسوب می‌شود.

آشپزخانه و نشیمن در کوتاه‌ترین مسیر در کنار هم قرار دارند و سرویس دهی را آسان کرده اما در عین حال کارکرد مستقل آشپزخانه تحت الشعاع قرار نگرفته است. آشپزخانه دارای یک تراس اختصاصی می‌باشد و بسیار کاربردی است و به اتاق شستشو هم خدمات دهی می‌کند.

در طبقه همکف و در یک سوم انتهایی ویلا، دو اتاق خواب به همراه سرویس بهداشتی و حمام مشترک جانمایی شده و دور از محیط عمومی ویلا هستند. بین دو فضای عمومی و خصوصی یک پلکان با شکل ال طراحی شده است. در طبقه اول یک نشیمن صمیمی و کوچک، یک اتاق کار و یک خواب مستر با تراسی اختصاصی، جانمایی شده است.

در کنار این فضاها یک نشیمن عمومی همراه با روف گاردن، طراحی شده که با حضور در این فضا، می‌توان طبیعت را در آغوش کشید. تمام فضاها دارای نورگیری مستقیم و مطلوب می‌باشد و از کوران طبیعی هوا برای تازه شدن هوا و فرار از رطوبت بهره می‌برند.

گروه فنی مهندسی کهن طراح و مجری پروژه‌های خاص، مفتخر به انجام صفر تا صدی پروژه (طراحی پلان با کلیه امکانات طراحی و روابط فضایی صحیح) بوده است.

جهت مشاوره رایگان لطفا فرم زیر را پر کرده تا در اولین فرصت با شما تماس بگیریم
captcha
هزینه ساخت شماره تماس