سفارش آنلاین سفارش خود را ثبت کنید مشاوره آنلاین قیمت تقریبی را آنلاین محاسبه کنید

ویلا دوبلکس کلاسیک در سوادکوه

سبک طراحی کلاسیک
امکانات ساختمان -
تعداد خواب 3
تعداد طبقات دوبلکس
مساحت کل زمین 284
مساحت کل ساختمان 187 متر مربع
طراحان فرهاد کتال، محسن ارجمند، زهرا غنی
کارفرما: سرکار خانم رحیمی

طراحی ویلای کلاسیک مینیمال. ایده اصلی و کانسپت شکل گیری این پروژه بر گرفته از روحیات کارفرمای آن بوده. نمای کلاسیک مورد علاقه و پسند وی بوده و در عین حال از پرداختن بیش از حد به جزئیات و اضافه گویی‌ها هم گریزان بوده است. که در نهایت سبک کلاسیک تعدیل شده، مورد پسند ایشان واقع شد.
ویلا در شهر سوادکوه در استان مازندران واقع شده و همین امر باعث شده که تیم طراحی سقف شیبدار هم در پروژه به کار ببرند که اتفاقا همین امر پروژه را متفاوت کرده است.
باندهای بی‌پیرایه با تزئینات جزئی که با خطوط کم، زینت شده اند، پنجره‌های مشبک و نرده‌های مشکی رنگ که در تضاد با کلیت طرح نما هستند، همگی در کنار هم یک کل منسجم و یکپارچه را تشکیل داده‌اند که همانند یک سمفونی زیبا به جان انسان می‌نشیند. ورودی بنا کاملا تعریف فضایی دارد و در یک تو رفتگی طراحی شده که کاملا حس دعوت‌کنندگی و خوش‌آمد گویی را به مخاطب القا می‌کند.
رنگ سفید یکدست این ویلا هم بر بی آلایشی خود و مالک صحه می‌گذارد که می‌توان هم از متریال سنگ سفید و هم سیمان سفید با کیفیت برای ساخت آن استفاده کرد.
از نما و فرم ویلا بگذریم و به پلان آن بپردازیم: پلان این پروژه هم خیلی ساده و خوانا طراحی شده به این صورت که پس از چند پله به تراس مسقف منتهی به ورودی می‌رسیم. پس از درب ورودی ویلا وارد یک فضای تقسیم و مکث (که در معماری ایرانی به آن هشتی گفته می‌شود) می‌شویم که این فضا کاربردهای زیادی دارد.
کمد کفش و لباس برای آماده شدن برای ورود به خانه و خروج از خانه جانمایی شده. سرویس بهداشتی هم در این فضا جانمایی شده که در کوتاه‌ترین مسیر دسترسی به درجه ورودی قرار داردو درنهایت این فضای تفکیک، مثل یک فیلتر برای جلوگیری از اتلاف انرژی گرمایشی و سرمایشی عمل می‌کند. از طرفی هم جلوی دید مستقیم به فضای درونی خانه را هم گرفته که امر مهمی در طراحی معماری محسوب می‌شود. از طرفی، هم دسترسی به آشپزخانه و هم دسترسی به نشیمن عمومی یکپارچه و بزرگ دارد که خود یک مزیت بسیار مهم است.
آشپزخانه و نشیمن در کوتاه‌ترین مسیر در کنار هم قرار دارند که سرویس دهی را آسان کرده ولی در عین حال کار کارکرد مستقل آشپزخانه تحت الشعاع قرار نگرفته است. همچنین آشپزخانه یک تراس اختصاصی دارد که خیلی کاربردی است. این تراس به اتاق شستشو هم فرمان دهی می‍کند، در طبقه همکف و در یک سوم انتهایی ویلا دو اتاق خواب به همراه سرویس بهداشتی و حمام مشترک جانمایی شده اند که دور از محیط عمومی ویلا هستند.
بین دو فضای عمومی و خصوصی یک پلکان با شکل ال طراحی شده و در طبقه اول یک نشیمن صمیمی و کوچک، یک اتاق کار و یک خواب مستر که تراسی اختصاصی دارد وجود دارد.
در کنار این فضاها یک نشیمن عمومی که با روف گاردن ادغام شده است، وجود دارند که به نوعی در آغوش کشیدن طبیعت و ویلا را می‌توان کاملا با قرارگیری در این فضا حس کرد.
تمام فضاها دارای نورگیری طبیعی و مستقیم و در عین حال بهره‌ می‌برند از کوران طبیعی هوا برای تازه شدن هوا و فرار از رطوبت.
گروه فنی مهندسی کهن طراح و مجری پروژه‌های خاص(ویلایی، آپارتمانی، تجاری) مفتخر به انجام صفر تا صدی پروژه از طراحی پلان با کلیه امکانات طراحی و روابط فضایی صحیح و طراحی نما با توجه به روحیات و علاقه مندی کارفرما به سبک مورد نظر و در نهایت اجرای کامل پروژه مورد نظر با در نظر داشتن هدف سرمایه‌گذاری ساختمان و بازگشت سرمایه داشته و با کسب رضایت کامل کارفرما، پروژه تحویل گردیده است
 

ویلا دوبلکس کلاسیک در سوادکوه
ویلا دوبلکس کلاسیک در سوادکوه
ویلا دوبلکس کلاسیک درمازندران
نقشه ویلا دوبلکس کلاسیک در سوادکوه
ویلا دوبلکس کلاسیک در سوادکوه

ویلا دوبلکس کلاسیک در سوادکوه

ویلا دوبلکس کلاسیک در سوادکوه

ویلا دوبلکس کلاسیک در سوادکوه

ویلا دوبلکس کلاسیک درمازندران

ویلا دوبلکس کلاسیک درمازندران

نقشه ویلا دوبلکس کلاسیک در سوادکوه

نقشه ویلا دوبلکس کلاسیک در سوادکوه

جهت مشاوره رایگان لطفا فرم زیر را پر کرده تا در اولین فرصت با شما تماس بگیریم
captcha
مشاوره آنلاین سفارش شماره تماس واتسپ