سفارش آنلاین سفارش خود را ثبت کنید هزینه ساخت قیمت تقریبی را آنلاین محاسبه کنید

ویلا دوبلکس کلاسیک در سوادکوه

سبک طراحی کلاسیک
امکانات ساختمان -
تعداد خواب 3
تعداد طبقات دوبلکس
مساحت کل زمین 284
مساحت کل ساختمان 187 متر مربع
محل پروژه
طراحان فرهاد کتال، محسن ارجمند، زهرا غنی
کارفرما: سرکار خانم رحیمی

 

طراحی ویلای کلاسیک مینیمال. ایده اصلی و کانسپت شکل گیری این پروژه بر گرفته از روحیات کارفرمای آن بوده است. کارفرما، علاقه مند به نمای کلاسیک و در عین حال خواهان پرهیز از پرداختن بیش از حد به جزئیات بوده که در نهایت سبک کلاسیک تعدیل شده، مورد پسند ایشان واقع شد.
ویلا واقع در شهر سوادکوه در استان مازندران می باشد و به همین دلیل تیم طراحی سقف را به صورت شیبدار طراحی نموده و اتفاقا همین امر پروژه را متفاوت کرده است.
باندهای بی‌پیرایه با تزئینات جزئی که با خطوط کم، زینت شده اند و پنجره‌های مشبک و نرده‌های مشکی رنگ که در تضاد با کلیت طرح نما هستند، همگی در کنار هم یک کل منسجم و یکپارچه را تشکیل داده‌اند که همانند یک سمفونی زیبا به جان انسان می‌نشیند. ورودی بنا کاملا تعریف فضایی دارد و در یک تو رفتگی طراحی شده و برای میزبان، فضای دعوت‌کنندگی و خوش‌آمد گویی فراهم آورده است.
رنگ سفید یکدست این ویلا بر بی آلایشی خود و مالک صحه می‌گذارد که می‌توان هم از متریال سنگ سفید و هم سیمان سفید با کیفیت برای ساخت آن استفاده کرد.
پلان این پروژه نیز بسیار ساده و خوانا طراحی شده به این صورت که پس از چند پله به تراس مسقف منتهی به ورودی می‌رسیم. پس از درب ورودی ویلا وارد یک فضای تقسیم و مکث (که در معماری ایرانی به آن هشتی گفته می‌شود) می‌شویم که در آن یک کمد کفش و لباس و سرویس بهداشتی جانمایی شده است. این فضای تفکیک، مثل یک فیلتر برای جلوگیری از اتلاف انرژی گرمایشی و سرمایشی عمل می‌کند و  جلوی دید مستقیم به فضای درونی خانه را می گیرد که امر مهمی در طراحی معماری محسوب می‌شود و از طرفی، دسترسی به آشپزخانه و دسترسی به نشیمن عمومی یکپارچه و بزرگ دارد که خود یک مزیت بسیار مهم است.
آشپزخانه و نشیمن در کوتاه‌ترین مسیر در کنار هم قرار دارند که سرویس دهی را آسان کرده ولی در عین حال کارکرد مستقل آشپزخانه تحت الشعاع قرار نگرفته است. آشپزخانه دارای یک تراس اختصاصی می باشد که بسیار کاربردی است و به اتاق شستشو هم خدمات دهی می کند.
در طبقه همکف و در یک سوم انتهایی ویلا دو اتاق خواب به همراه سرویس بهداشتی و حمام مشترک جانمایی شده اند که دور از محیط عمومی ویلا هستند
.
بین دو فضای عمومی و خصوصی یک پلکان با شکل ال طراحی شده و در طبقه اول یک نشیمن صمیمی و کوچک، یک اتاق کار و یک خواب مستر که تراسی اختصاصی دارد، جانمایی شده است.
در کنار این فضاها یک نشیمن عمومی که با روف گاردن ادغام گردیده، طراحی شده که با حضور در این فضا، می توان طبیعت را در آغوش کشید.
تمام فضاها دارای نورگیری مستقیم و مطلوب می باشد و از کوران طبیعی هوا برای تازه شدن هوا و فرار از رطوبت بهره می برند.
گروه فنی مهندسی کهن طراح و مجری پروژه‌های خاص، مفتخر به انجام صفر تا صدی پروژه (طراحی پلان با کلیه امکانات طراحی و روابط فضایی صحیح) بوده است.

ویلا دوبلکس کلاسیک در سوادکوه
ویلا دوبلکس کلاسیک در سوادکوه
ویلا دوبلکس کلاسیک درمازندران
نقشه ویلا دوبلکس کلاسیک در سوادکوه
ویلا دوبلکس کلاسیک در سوادکوه

ویلا دوبلکس کلاسیک در سوادکوه

ویلا دوبلکس کلاسیک در سوادکوه

ویلا دوبلکس کلاسیک در سوادکوه

ویلا دوبلکس کلاسیک درمازندران

ویلا دوبلکس کلاسیک درمازندران

نقشه ویلا دوبلکس کلاسیک در سوادکوه

نقشه ویلا دوبلکس کلاسیک در سوادکوه

جهت مشاوره رایگان لطفا فرم زیر را پر کرده تا در اولین فرصت با شما تماس بگیریم
captcha
هزینه ساخت سفارش شماره تماس واتسپ