logo
سفارش آنلاین سفارش خود را ثبت کنید هزینه ساخت قیمت تقریبی را آنلاین محاسبه کنید

طراحی ویلای دوبلکس مدرن در مازندران- جویبار

سبک طراحی مدرن
امکانات ساختمان روف گاردن
تعداد خواب 2
تعداد طبقات دوبلکس (عرض 8 متر)
مساحت کل زمین
مساحت کل ساختمان 156
محل پروژه مازندران- جویبار
طراحان محسن ارجمند، مجتبی بخشیان، نوید نثیر
روند طراحی پروژه
کارفرما: جناب آقای سادات فر

قبل از شروع پروسه طراحی، تیم طراحی کهن‌سازندگان با کارفرماها جلسه‌ای برگزار می‌کند تا در بسیاری از مسائل مربوط به آنها و پروژه‌ها تحلیل و بررسی شود. پس از آن روند طراحی و ایده‌پردازی شروع شده و منجر به خلق پروژه می‌شود. 

طراحی فرم ویلا با دیواره‌های جداره شهری بطور یکپارچه و در هارمونی کامل با هم صورت می‌گیرد. ترکیب کل پروژه با فضاها و خطوط سبز معنادار که هم فضاهای حرکتی را معنادار می‌کند و هم فضاهای مکث. ترکیب حجمی و فرمی ویلا با پلان توأمان با هم شکل گرفته و کاملا با هم درگیر شده است. ورودی ویلا با یک تورفتگی فرمی در همکف و یک شکاف در طبقه اول و همچنین وجود یک درخت سرو شیراز تعریف شده و معنا پیدا کرده است. تمامی این آیتم‌ها باعث شدند که ویلا با توجه به محدودیت‌ها و کوچک بودن اهمیت پیدا کرده و برای مخاطب خودنمایی ‌کند. در تکامل چنین نگاهی در طبقه اول شکل گرفته و فضای منفی در ترکیب با سبزینگی ایجاد شده است.

بنای اصلی ویلا منتهی به خیابانی است که از راه دور کاملا به بنا دید دارد و رهگذران و اتومبیل‌ها می‌توانند ویلا را بطور واضح مشاهده کنند. حجم تیره رنگ که تا بام ادامه پیدا کرده در ترکیب با فرم کارایی دارد و همچنین به عنوان روف گاردن برای حفظ محرمیت نقش آفرینی می‌کند. روف گاردن طراحی شده بخاطر محدودیت زمین و اشرافیت همسایه‌ها تنها از سمت جنوب قابل مشاهده است و هیچ ساختمانی به آن دید ندارد. 

به توصیف پلان معماری این ویلای دوبلکس می‌پردازیم. پس از ورود به ویلا، فضای تقسیم و فیلتری وجود دارد که در آن کمد کفش و لباس جانمایی شده و پس از آن تفکیک فضاها شکل می‌گیرد. در سمت راست سرویس بهداشتی تعبیه شده و کاملا از دید تمامی فضاهای عمومی مخفی است و روبروی آن پله ال شکل دکوراتیو در دل ویدی زیبا قرار دارد که تا سقف باز است. سمت چپ فضای پذیرایی دلباز (منتهی به آشپزخانه و مطبخ) وجود دارد. در دل وید میز ناهارخوری لحاظ شده و از سقف طبقه اول لوستری زیبا و مجلل روی آن آویزان شده که حس بسیار خوبی به ساکنین می‌دهد. پنجره های عریض که باعث نورگیری مطلوب و کوران هوای عالی می‌شود.

وقتی به طبقه اول می‌رسیم، وارد فضای نشیمن نقلی و صمیمی می‌شویم که تراس اختصاصی خود را دارد. این فضا به گونه‌ای تعبیه شده که دارای دید به سمت جنوب، منتهی به تراس اختصاصی و همچنین دید به وید و طبقه پایین دارد. این فضا بسیار جذاب و دلنشین است. در این فضا، دو اتاق خواب مستر با تراس سراسری عریض وجود دارد که به کیفیت، کارایی و عملکرد این طبقه می‌افزاید.

فرآیند شکل‌گیری فرم و ترکیب حجمی، همراه با درگیری فضاهای منفی و مثبت، سبزینگی، کارایی و کیفیت فضایی، از طریق تحلیل و آنالیز زمین، منطقه و اقلیم، همچنین با توجه به نیازها، بودجه و سلیقه کارفرما و با بهره‌گیری از ایده‌پردازی و خلاقیت تیم طراحی کهن سازندگان صورت می‌گیرد.

ما در این نوشتار سخن کوتاه کردیم تا شما علاقه‌مندان را دعوت به شنیدن فایل صوتی این پروژه کنیم. در این فایل صوتی می‌توانید نوع نگاه و تحلیل تیم طراحی کهن‌سازندگان را درمورد این پروژه‌ و ایده‌پردازی آن‌ها به طور کامل شنیده و دریافت دقیق‌تری داشته باشید.

اطلاعات پروژه
جهت مشاوره رایگان لطفا فرم زیر را پر کرده تا در اولین فرصت با شما تماس بگیریم
captcha
هزینه ساخت شماره تماس