logo
سفارش آنلاین سفارش خود را ثبت کنید هزینه ساخت قیمت تقریبی را آنلاین محاسبه کنید

طراحی ویلای دوبلکس مدرن در مازندران- جویبار

سبک طراحی مدرن
امکانات ساختمان روف گاردن
تعداد خواب 2
تعداد طبقات دوبلکس (عرض 8 متر)
مساحت کل زمین
مساحت کل ساختمان 156
محل پروژه مازندران- جویبار
طراحان محسن ارجمند، مجتبی بخشیان، نوید نثیر
روند طراحی پروژه
کارفرما: جناب آقای سادات فر

قبل از شروع پروسه طراحی، تیم طراحی کهن‌سازندگان با کارفرماها جلسه‌ای برگزار می‌کند تا در بسیاری از مسائل مربوط به آنها و پروژه‌ها تحلیل و بررسی شود. پس از آن روند طراحی و ایده‌پردازی شروع شده و منجر به خلق پروژه می‌شود. 

طراحی فرم ویلا با دیواره‌های جداره شهری بطور یکپارچه و در هارمونی کامل با هم صورت می‌گیرد. ترکیب کل پروژه با فضاها و خطوط سبز معنادار که هم فضاهای حرکتی را معنادار می‌کند و هم فضاهای مکث. ترکیب حجمی و فرمی ویلا با پلان توأمان با هم شکل گرفته و کاملا با هم درگیر شده است. ورودی ویلا با یک تورفتگی فرمی در همکف و یک شکاف در طبقه اول و همچنین وجود یک درخت سرو شیراز تعریف شده و معنا پیدا کرده است. تمامی این آیتم‌ها باعث شدند که ویلا با توجه به محدودیت‌ها و کوچک بودن اهمیت پیدا کرده و برای مخاطب خودنمایی ‌کند. در تکامل چنین نگاهی در طبقه اول شکل گرفته و فضای منفی در ترکیب با سبزینگی ایجاد شده است.

بنای اصلی ویلا منتهی به خیابانی است که از راه دور کاملا به بنا دید دارد و رهگذران و اتومبیل‌ها می‌توانند ویلا را بطور واضح مشاهده کنند. حجم تیره رنگ که تا بام ادامه پیدا کرده در ترکیب با فرم کارایی دارد و همچنین به عنوان روف گاردن برای حفظ محرمیت نقش آفرینی می‌کند. روف گاردن طراحی شده بخاطر محدودیت زمین و اشرافیت همسایه‌ها تنها از سمت جنوب قابل مشاهده است و هیچ ساختمانی به آن دید ندارد. 

به توصیف پلان معماری این ویلای دوبلکس می‌پردازیم. 

پس از ورود به ویلا، فضای تقسیم و فیلتری وجود دارد که در آن کمد کفش و لباس جانمایی شده و پس از آن تفکیک فضاها شکل می‌گیرد. در سمت راست سرویس بهداشتی تعبیه شده و کاملا از دید تمامی فضاهای عمومی مخفی است و روبروی آن پله ال شکل دکوراتیو در دل ویدی زیبا قرار دارد که تا سقف باز است. سمت چپ فضای پذیرایی دلباز (منتهی به آشپزخانه و مطبخ) وجود دارد. در دل وید میز ناهارخوری لحاظ شده و از سقف طبقه اول لوستری زیبا و مجلل روی آن آویزان شده که حس بسیار خوبی به ساکنین می‌دهد. پنجره های عریض که باعث نورگیری مطلوب و کوران هوای عالی می‌شود.

وقتی به طبقه اول می‌رسیم، وارد فضای نشیمن نقلی و صمیمی می‌شویم که تراس اختصاصی خود را دارد. این فضا به گونه‌ای تعبیه شده که دارای دید به سمت جنوب، منتهی به تراس اختصاصی و همچنین دید به وید و طبقه پایین دارد. این فضا بسیار جذاب و دلنشین است. در این فضا، دو اتاق خواب مستر با تراس سراسری عریض وجود دارد که به کیفیت، کارایی و عملکرد این طبقه می‌افزاید.

فرآیند شکل‌گیری فرم و ترکیب حجمی، همراه با درگیری فضاهای منفی و مثبت، سبزینگی، کارایی و کیفیت فضایی، از طریق تحلیل و آنالیز زمین، منطقه و اقلیم، همچنین با توجه به نیازها، بودجه و سلیقه کارفرما و با بهره‌گیری از ایده‌پردازی و خلاقیت تیم طراحی کهن صورت می‌گیرد.

جهت مشاوره رایگان لطفا فرم زیر را پر کرده تا در اولین فرصت با شما تماس بگیریم
captcha
هزینه ساخت سفارش شماره تماس تلگرام