logo
سفارش آنلاین سفارش خود را ثبت کنید هزینه ساخت قیمت تقریبی را آنلاین محاسبه کنید

ساخت ساختمان تجاری اداری

سبک طراحی مدرن
امکانات ساختمان آسانسور، هوشمندسازی
تعداد خواب
تعداد طبقات 10 طبقه
مساحت کل زمین 270 مترمربع
مساحت کل ساختمان
محل پروژه مازندران- ساری (بلوار 30 متری اصناف)
طراحان محسن ارجمند، مجتبی بخشیان، نوید نثیر
کارفرما: جناب مهندس نوریان

طراحی ساختمان تجاری - اداری ۱۰ طبقه در استان مازندران (ساری)، توسط تیم فنی کهن‌سازندگان 

این ساختمان باید در زمینی احداث شود که دارای اختلاف ارتفاع 1.5 متری بین ابتدا و انتهای آن است. این چالش اولیه، که مربوط به تامین پارکینگ است، به تیم طراحی ارجاع داده شده است. آن‌ها باید این اختلاف ارتفاع را در طبقات زیرزمینی و همکف (شامل طبقه تجاری و نیمه‌طبقه) مدیریت کنند تا بتوانند به طراحی و ایده‌پردازی پروژه ادامه دهند. طراحان با موفقیت بهترین راه حل برای این چالش را پیدا کرده و پروژه را پیش بردند. 

مکان این مجتمع تجاری از لحاظ جغرافیایی در موقعیتی قرار دارد که نزدیک به یکی از چهار راه های اصلی و پر تردد شهر است و از جهات مختلف دیده می‌شود. 
پارامترهای طراحی بر اساس شفافیت حداکثری در نمای ساختمان (بهبود کیفیت فضایی در درون طبقات)، ترکیب المان‌های عمودی (نشان از ابهت و رفیع بودن بنا) با خطوط و فرم‌های اریب و شکسته برای تاکید بیشتر، کنتراست تیرگی و روشنایی در متریال، نورپردازی نما و تعیین محل برندینگ واحدها (برای جلوگیری از هرج و مرج در تابلوهای تبلیغاتی که باعث آسیب زیاد به زیبایی نما و آلودگی بصری شهری می‌شدند، در درون طراحی کلی نما حل شده‌اند) و استفاده از لاین‌های سبز در هر طبقه و یک درخت سرو شیراز بلند و زیبا، همچنین ورودی متمایز از سایر نقاط به عنوان نقطه ورود و استقبال از بازدیدکنندگان، در طراحی این ساختمان تجاری لحاظ شده است.

اطلاعات پروژه
جهت مشاوره رایگان لطفا فرم زیر را پر کرده تا در اولین فرصت با شما تماس بگیریم
captcha
هزینه ساخت شماره تماس