سفارش آنلاین سفارش خود را ثبت کنید هزینه ساخت قیمت تقریبی را آنلاین محاسبه کنید

بازسازی ساختمان

همۀ ما نو شدن و به‌روز شدن را دوست داریم. این را می‌شود از انجام خانه‌تکانی و نو نوار شدن قبل از نوروز هرسال به خوبی حس کرد. هرچند ساخت و ساز و تغییرات در معماری ساختمان به دلیل هزینه‌هایی که دارد هر سال ممکن نیست. ولی باز هم گاهی نیاز به تغییرات و حتی تعمیرات در خانه به‌خوبی حس می‌شود. اگر شما هم دغدغۀ بازسازی ساختمان خود را دارید، ولی نمی‌دانید از کجا شروع کنید و اصلاً چه کارهایی انجام دهید. پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را تا انتها بخوانید. 


بازسازی ساختمان چیست؟


قبل از هر چیزی بهتر است با معنی بازسازی ساختمان به خوبی آشنا شویم. بازسازی ساختمان به عملیاتی گفته می‌شود که طی آن ساختمان از حالت قدیمی و فرسوده تغییر کرده و جدید و به‌روز می‌شود. این عملیات شامل نصب کاغذ دیواری یا رنگ دیوار، نصب سقف کاذب، کف‌پوش و... می‌شود. البته در شرایطی ممکن است تعمیراتی نیز انجام شود. در هر صورت انجام عملیات نوسازی و همچنین تعمیرات و تغییرات کاملاً به ساختمان و سلیقۀ شما بستگی دارد. 
نکاتی که لازم است قبل از بازسازی ساختمان بدانیم
قبل از هر تصمیم و انجام عملیاتی بهتر است تکلیف‌تان را با خودتان روشن کنید. بهتر است خوب فکر کنید و انتظاراتی که از خانۀ خود دارید را مشخص کنید. سبک زندگی و نوع دکوراسیونی که قصد دارید استفاده کنید در انتخاب و تصمیم برای بازسازی اهمیت زیادی دارد. شما نمی‌توانید وسایل و دکوراسیون سنتی را در خانه‌هایی با معماری مدرن پیاده کرد. همچنین باید تعیین کنید چه مقدار می‌خواهید هزینه کنید. بهتر است متناسب با بودجه‌ای که دارید برای معماری و دکور تصمیم بگیرید.

 

بازسازی ساختمان


مراحل بازسازی ساختمان کدامند؟


بازسازی ساختمان نیز مانند هر کار دیگری سلسله مراتبی دارد که باید رعایت شود. برای مثال نمی‌توان اول تغییرات را شروع کنید و سپس به ‌فکر ایده‌ها و انتظارات خودتان باشید. در ادامه مراحل بازسازی را با شما مرور خواهیم کرد:


1) مشاوره را فراموش نکنید


مشورت کردن در هر کاری لازم است. برای بازسازی نیز بهتر است با کسانی که در این زمینه تخصص و تجربۀ لازم را دارند مشورت کنید. برآورد هزینه و ایده برای تغییرات با توجه به فضایی که در اختیار دارید، از مهمترین مسائلی است که مشاور می‌تواند در این زمینه کمک زیادی به شما کند. شرکت فنی مهندسی کهن‌سازندگان با مشاورانی که دارد می‌تواند در بازسازی ساختمان کنار شما باشد و راهنمایی‌تان کند.

 

بازسازی ساختمان


2) طرحی زیبا برای خانۀ شما


در این مرحله باید طرحی سه بعدی با جزییات تهیه کنید. انتخاب نوع دکوراسیون و نیز سبک ساخت‌وساز در این مرحله اهمیت زیادی دارد. شما باید باتوجه به هزینه‌ای که می‌کنید و همچنین فضایی که در اختیار دارید، طرحی بهینه و زیبا داشته باشید. تیم طراحی این طرح را برای شما آماده می‌کند و شما آن را تائید می‌کنید. بررسی طراحی‌های شرکت کهن‌سازندگان می‌تواند خیال شما را تا حد زیادی راحت کند و بتوانید به‌راحتی تصمیم بگیرید که طراحی و بازسازی ساختمان را به چه کسی بسپارید.

 

بازسازی ساختمان


3) قرارداد و شروع کار


در نهایت شما با شرکت معماری قرارداد می‌بندید و کار ساخت و ساز انجام می‌شود. باتوجه به مقدار تغییرات و تعمیرات زمان تحویل متفاوت است. ولی در نهایت اگر بازسازی ساختمان را به دست افراد متخصص بسپارید، نتیجه می‌تواند بسیار رضایت‌بخش باشد.

 

بازسازی ساختمان


برای بازسازی ساختمان چه کارهایی را انجام دهیم؟


خب تا اینجای کار دانستیم که وقتی به‌فکر بازسازی افتادیم چه کارهایی نیاز است انجام شود. ولی علاوه بر سه مرحلۀ کلی که قبل‌تر عنوان کردیم بازسازی جزییاتی نیز دارد. در ادامه این جزییات را برای شما شرح می‌دهیم تا دقیقاً بدانید تکلیف شما با خانه‌تان چیست؟


مرحلۀ اول: تخریب کنیم یا نه؟


در بازسازی ساختمان نیازی نیست هر دیواری را تخریب کنید. شاید قسمتی از خانه با رنگ‌آمیزی نو شود و حتی تعمیرات هم نیازی نداشته باشد. و بالعکس شاید دیواری یا قسمتی آنقدر فرسوده باشد که رنگ‌آمیزی یا نصب کاغذ دیواری بودجه شما را هدر دهد و کارایی نداشته باشد. در چنین شرایطی بهتر است دیوار تعمیر یا حتی تخریب شود. حالتی هم وجود دارد که قسمتی از خانه فرسوده نیست ولی در طرحی که تینم طراحی برای خانۀ شما آماده کرده، جایی ندارد و باید حذف شود.

 

بازسازی ساختمان


مرحلۀ دوم: از زیبا سازی سقف و دیوار غافل نشوید


نظرتان چیست با گچ‌کاری یا رنگ‌آمیزی نمایی زیبا و جالب به خانه دهید؟ سقف کاذب یا دیوار کاذب هم می‌تواند گزینۀ خوبی در این تصمیم باشد. یا شاید هم سلیقۀ شما حکم می‌کند فقط به رنگ‌آمیزی ساده بسنده کنید. البته ناگفته نماند کاغذدیواری و دیوارپوش‌های جذاب و زیبایی هم در بازار وجود دارد که می‌تواند هر سلیقه‌ای را راضی کند. در هر حال در بازسازی ساختمان و انتخاب طرح دیوار و سقف تصمیم با شماست.

 

بازسازی ساختمان


مرحلۀ سوم: خانه را زیبا نورانی کنید


شاید فکر کنید نورپردازی خانه یک امر ساده است و فوقش در پایان کار چند تا لوستر یا چراغ آویزان می‌کنید و تمام. اما باید بگوییم نورپردازی یکی از مهم‌ترین کارهایی است که در زیباسازی و بازسازی ساختمان انجام می‌شود. نورپردازی مناسب و به‌جا می‌تواند زیبایی خانه را دو چندان کند. همانطور که با اهمیت ندادن به روشنایی خانه می‌توانید تمام زحمات و هزینه‌هایتان را بر باد دهید. البته که شما به نورپردازی اهمیت می‌دهید و سیستم روشنایی خانه را در زاویه‌ها و نقاط کاربردی و البته براساس طراحی تیم طراحی نصب خواهید کرد.

 

بازسازی ساختمان
 


مرحلۀ چهارم: کف‌پوش‌های زیبا را نادیده نگیرید


کف‌پوش و پارکت تاثیر زیادی زیبایی منزل شما دارد. انتخاب کف‌پوشی براق و روشن می‌تواند روشنایی خانه را بیشتر کند و جلوۀ زیبایی به خانه ببخشد. شاید هم دوست دارید از پارکت‌هایی مات و زیبا و یا طرح های گرم استفاده کنید. بهرحال در این‌باره دستتان کاملاً باز است و با نمونه‌های متنوعی که وجود دارد، قطعاً همان را خواهید یافت که با سلیقه‌تان جور است و می‌خواهید در بازسازی ساختمان استفاده کنید.

 

بازسازی ساختمان


مخلص کلام؛ می‌خواهم خانه را بازسازی کنم، چه کنم؟

در این نوشته خواندیم زمانی که در خانه تغییرات و تعمیراتی انجام می‌دهیم و خانه را از حالت قدیمی و فرسوده به حالت جدید و به‌روز تغییر می‌دهیم، در واقع خانه را بازسازی کرده‌ایم. همانطور که گفتیم قبل از هر چیزی باید سطح توقعات و انتظارات خود و همچنین بودجه‌ای که برای این‌کار در نظر گرفته‌اید را مشخص کنید. سبک زندگی و فضایی که در اختیار دارید نکات دیگریست که اهمیت زیادی دارند. وجود مشاور در کنار شما می‌تواند شما را بهتر راهنمایی کند که با کمترین هزینه بیشترین بهر‌ه‌وری را از محیط و منزل‌تان داشته باشید. 
شرکت فنی مهندسی کهن‌سازندگان در این زمینه مشاور خوبی برای شماست. می‌‌توانید با تماس با مشاوران ما، علاوه بر برآورد هزینه، از طراحی‌های زیبا و جذاب این شرکت نیز بهره‌مند شوید و بازسازی ساختمان خود را به متخصصان این شرکت بسپارید.

شرکت فنی مهندسی کهن، مجری بازسازی فضاهای مسکونی ، تجاری و اداری در استان مازندران با اجرای مصالح نوین ساختمانی و طراحی بی نظیر ، خالق پروژه های نوسازی زیادی می باشد. از مزیت های بازسازی این شرکت پدید آوردن فضاهایی با کارایی بیشتر، استفاده از مصالح نوین برای زیبایی ، سبک سازی ، بهینه سازی مصرف انرژی ، عایق بندی و همچنین مدیریت هزینه، با توجه به خواسته کارفرما می باشد. بوجود آوردن ساختمان های بی نظیر نوسازی شده مستلزم یک تیم قدرتمند در بحث طراحی و اجرای ساختمان می باشد. از این رو تمامی خواسته های کارفرما در شرکت فنی مهندسی کهن انجام می گیرد. در زیر به نمونه ای از بازسازی های شرکت فنی مهندسی کهن اشاره می کنیم:

برای دیدن عکس های بیشتر از لینک زیر استفاده کنید
بازسازی ساختمان

جهت مشاوره رایگان لطفا فرم زیر را پر کرده تا در اولین فرصت با شما تماس بگیریم
captcha
هزینه ساخت سفارش شماره تماس واتسپ