logo
سفارش آنلاین سفارش خود را ثبت کنید هزینه ساخت قیمت تقریبی را آنلاین محاسبه کنید

مدیریت پیمان ساختمان

جهت مشاوره رایگان لطفا فرم زیر را پر کرده تا در اولین فرصت با شما تماس بگیریم
captcha

پیمانکاری ساختمان در مازندران

مازندران یکی از استان‌های شمالی کشورمان است که به دلیل موقعیت خوب استراتژیک خود، هر ساله خریداران بسیاری را به سمت خود می‌کشاند. وجود دریای خزر، هوای پاک، دوری از شلوغی کلان شهرها و سرسبزی و خرمی این استان باعث می‌شود که بسیاری از افراد به فکر سرمایه گذاری در این استان بیفتند.

از این رو پیمانکاری ساختمان در مازندران و سایر شهرهای این استان همچون ساری، بابلسر، نور، قائم شهر، رامسر و ... رواج دارد. ساخت بسیاری از ویلاهای ساحلی و جنگلی، منازل، هتل‌ها و ... توسط متخصصین ساخت و ساز در این مناطق از کشورمان، دائماً انجام می‌گیرد و مسائلی مانند پیمانکاری و مدیریت پیمان را به وجود می‌آورد. اگر شما نیز خواهان خرید ویلاهای لوکس، املاک و هر نوع ساختمان در مازندران هستید و می‌خواهید از موقعیت استثنایی این استان، چشم انداز بی نظیر دریا و ویوی ابدی جنگل بهره مند شوید، توصیه می‌کنیم که در ادامه این مقاله از شرکت کهن همراه ما باشید.

 

شرایط پیمانکاری ساختمان در مازندران

همانطور که گفتیم، امروزه ساخت و ساز ویلا در مناطق مختلف شمال کشورمان رواج بسیاری دارد و اغلب سرمایه داران تمایل دارند که برای تعطیلات یا در ایام فراغت خود، به جهت تفریح و سفر به این منطقه، برای خود یک ویلا یا آپارتمان داشته باشند تا برای اقامت خود به مشکلی برنخورند.

شما می‌توانید از اینجا به طور تقریبی هزینه ساخت ویلا در سال ۱۴۰1 را محاسبه کنید.

 

اما باید توجه داشته باشند که پیمانکاری ساختمان در ساری، پیمانکاری ساختمان در تنکابن، پیمانکاری ساختمان در بابلسر یا هر شهر دیگری از استان مازندران، معایب بسیاری را به همراه دارد و بهتر است از مدیریت پیمان، به جای پیمانکاری، استفاده شود. در حالت پیمانکاری، یک قرارداد میان شرکت سازنده و شخص مالک بسته می‌شود و بر اساس آن پیمانکار موظف به تهیه همه مصالح و تجهیزات مورد نیاز است.

متاسفانه بسیاری از پیمانکاران برای اینکه سود بیشتری به جیب بزنند، هنگام خرید مواد و مصالح مورد نیاز، از انواع بی کیفیت و ضعیف، انتخاب خود را صورت می‌دهند و به این ترتیب ساختمانی که با مصالح بی کیفیت و نامرغوب ساخته می‌شود، عمر چندانی نداشته و بسیار آسیب پذیر خواهد بود.

اما اگر قرارداد به شکل مدیریت پیمان بسته شود و پیمانکار تنها دستمزد کارش را دریافت نموده و همه مواد و مصالح توسط خود مالک تهیه گردد، کیفیت بیشتری را در ساخت شاهد هستید و مطمئناً ساختمانی که با مصالح مرغوب ساخته می‌شود،

 

پیمانکاری ساختمان

 

نکات مهمی که باید برای پیمانکاری ساختمان در مازندران، به آن‌ها توجه کرد

بسیاری از افراد بعد از بازنشستگی خود، برای داشتن یک زندگی آرام در محیطی زیبا و خوش آب و هوا، شمال و علی الخصوص استان مازندارن را انتخاب می‌کنند. البته درست است که ساخت و ساز در مناطق شمالی کشورمان توسعه یافته است ولی نمی‌توان به همه سازندگان و شرکت‌های فعال در این زمینه اعتماد کرد. زیرا ممکن است آن‌ها تخصص کافی را در این زمینه نداشته باشند و یا از تجهیزات و مصالح مناسبی در ساخت و ساز استفاده نکنند که در این صورت، ضرر و زیان بسیاری را متوجه خریداران این پروژه‌ها می‌کنند.

رطوبت منطقه مازندران مطمئناً می‌تواند چالش‌هایی را برای پیمانکاران و سازندگان این منطقه ایجاد کند که باید حتماً با توجه به تجربه و تخصص خود، این چالش‌ها را پشت سر بگذارند. در ادامه به بررسی برخی مواردی که پیمانکاران باید در ساخت پروژه‌های خود به آن‌ها توجه کنند، می‌پردازیم.

 

  • تهویه مطبوع

برخی فصول سال از جمله پاییز و تابستان هوای بسیار شرجی و مرطوبی دارد، بنابراین باید در ساخت هر پروژه‌ای به این مسئله توجه کرد و تهویه مطبوعی را برای ساختمان مورد نظر، ایجاد کرد. به این ترتیب می‌توان علاوه بر به حداقل رساندن میزان گرما، به کاهش مصرف انرژی نیز کمک کرد. بنابراین انتخاب پنجره‌های قدی و دوجداره و استفاده از تجهیزاتی همچون کولر گازی می‌تواند انتخاب خوبی برای داشتن تهویه مطبوع باشد.

 

پیمانکاری ساختمان

 

  • عایق بندی مناسب

نوع عایق بندی ساختمان به خصوص برای سقف هر سازه نیز اهمیت دارد. زیرا املاک و ساختمان‌هایی که در مناطق مرطوب واقع می‌شوند، به سرعت ممکن است دچار پوسیدگی دیوارها و سقف خود در اثر بارش‌های دائمی و سالیانه شوند.

 

پیمانکاری ساختمان

 

  • شمالی و یا جنوبی بودن ساختمان را در نظر بگیرید

هنگام طراحی یک ساختمان باید در نظر داشته باشید که خورشید از چه زوایایی به آن می تابد. یعنی موقعیت و جهت گیری جغرافیایی بنا را باید تحلیل کرد. بطور مثال نور جنوب بهترین نور برای ساختمان محسوب می شود. نور غرب نور دلگیر و با زاویه تابش کم و عمق زیاد است. دانش جهت نور ها و وزش باد و بارا برای طراحی فضاهای ساختمان اهمیت زیادی پیدا می کند. استفاده از کوران هوا، استفاده از نورهای مطلوب، کنترل و فرار از رطوبت و ... از عواملی هستند که همگی در طراحی ویلای معماری نقش بسزایی دارند.

 

  • مصالح ساختمانی را هوشمندانه انتخاب کنید

برای انتخاب مصالح ابتدا باید آب و هوای آن منطقه جغرافیایی را تحلیل و بررسی کرد. با توجه به این شرایط مصالحی که برای بنای مورد نظر می توانیم انتخاب کنیم حائز اهمیت است. هم از نظر زیبایی و هم از نظر دوام باید ارزیابی شوند. انتخاب متریال درست برای یک ساختمان بسیار اهمیت دارد و در کیفیت نهایی ویلا، ساختمان و یا هر بنایی که ساخته می شود تاثیر مستقیم می گذارد.

 

  • به انتخاب رنگ‌ها دقت کنید

اگر در حال ساختن خانه یا ویلایی جدید هستید، یا برای رنگ آمیزی مجدد آن برنامه ریزی دارید، آیا به این فکر می‌کنید که چگونه رنگ‌ها بر دمای خانه یا ویلای شما تأثیر می‌گذارند؟

رنگ‌های تیره گرمای بیشتری جذب می‌کنند زیرا انرژی بیشتری را از محیط جذب می‌کنند. برای اینکه خانه یا ویلای خود را در گرمای سوزان و یا سرمای شدید حفظ کنید، باید به سراغ رنگ‌های مناسب بروید. این رنگ‌ها نه تنها در منعکس کردن یا جذب نور نقش دارند، بلکه می‌توانند خانه شما را بزرگ‌تر یا کوچکتر نشان بدهند.

 

پیمانکاری ساختمان

 

  • از مواد ضد آب برای سقف استفاده کنید

اگر سقف شما از موادی ساخته شده است که سریع گرم می‌شود و رطوبت را جمع می‌کند، کنترل دمای داخل می‌تواند بسیار دشوار شود. یکی از بهترین گزینه‌های سقف ضد آب و بادوام، مدل‌های شیروانی است که باعث می‌شود رطوبت به سرعت از سقف سرازیر شود و مشکلی به وجود نیاید. اگر به نوع عایق کاری خانه خود اهمیت می‌دهید، باید بدانید که همه عایق‌ها برای آب و هوای شرجی مناسب نیستند. به عنوان مثال، عایق سلولزی استحکام جذب رطوبت را دارد و می‌تواند منجر به رشد کپک شود. همچنین فوم برد و فایبرگلاس نیز برای محافظت در برابر رطوبت و آسیب قالب مناسب هستند.

 

پیمانکاری ساختمان

 

مدیریت پیمان ساختمان در مازندران را به شرکت کهن بسپارید

همانطور که گفتیم، با توجه به رطوبت و اقلیمی که استان مازندران دارد، باید در ساخت و ساز ساختمان‌های این منطقه از مواد و مصالح ویژه‌ای استفاده شود. به این ترتیب اگر سازه مورد نظر برای طولانی مدت و در مجاورت آب و هوای شرجی و بارش‌های مداوم قرار بگیرد، دیرتر دچار پوسیدگی و تخریب می‌شود.

کلیه خدمات جامع و تخصصی که پیمانکاران شرکت کهن برای شما در مازندران انجام می‌دهند، شامل طراحی و ساخت انواع ویلا، ساختمان، آپارتمان و ملک با بهترین متریال و تجهیزات موجود است. این شرکت با ارائه طرح‌های به روز و استاندارد به متقاضیان کمک می‌کند تا با توجه به خواست و سلیقه خود، بتوانند ویلا یا خانه رؤیایی خود را بدست بیاورند.

بنابراین چه سازه مورد نظر فلزی باشد و چه بتنی، متخصصان کهن با بکارگیری مدیریت پیمان، ایجاد یک نقشه عالی و بودجه بندی مناسب، صفر تا صد کار را بدست می‌گیرند و از ایجاد اسکلت سازه گرفته تا دیوارچینی، ساخت، تعمیرات، تجهیز و اجرای نمای آن را به بهترین شکل ممکن انجام می‌دهند.

همچنین کلیه تاسیسات گرمایشی و سرمایشی، تاسیسات مکانیکی و برق ویلاها و ساختمان‌ها را نیز به خوبی انجام می‌دهند تا در نهایت پروژه‌ای لوکس به خریداران، تحویل بدهند. شما می‌توانید برای دریافت مشاوره طراحی، نظارت و اجرای انواع ساختمان‌های مورد نظرتان با شماره‌33114611 011 تماس بگیرید و راهنمایی کارشناسان شرکت کهن را دریافت کنید.

 

برای دیدن عکس های بیشتر از لینک زیر استفاده کنید

پروژه های انجام شده

 

 

مشاهده بیشتر
هزینه ساخت شماره تماس