سفارش آنلاین

هوشمندسازی ساختمان

لطفا فرم زیر را پر کرده تا در اولین فرصت با شما تماس بگیریم
captcha

خانه هوشمند چیست؟

خانه‌ های هوشمند امروزه به عنوان یکی از بخش‌های مهم سیستم‌های مدیریت جامع ساختمان یا همان (BMS)  مورد توجه واقع شده‌اند.خانه‌ های هوشمند با هدف ایجاد آسایش و امنیت برای کاربران به سرعت در حال توسعه می باشند.امروزه تکنیک‌های مختلفی برای اتوماسیون ساختمان‌های بزرگ بکار گرفته ‌می‌شود از قبیل کنترل نور ، کنترل دما، کنترل درها و پنجره‌ها و پرده‌ها و یا سیستم‌ های امنیتی و مدار بسته و غیره .

در خانه‌ های هوشمند، کاربرد‌های دیگری نیز از قبیل کنترل آبیاری گیاهان و غذا دادن به حیوانات خانگی نیز قابل تعریف است. صبح زمانی که از قبل تعیین کرده اید، پرده ها بصورت خودکار باز میشوند. همچنین برای جلوگیری از تابش مستقیم نور خورشید به داخل ساختمان پرده ها به صورت خودکار با توجه نور محیط باز و بسته میشوند. وقتی در آستانه ورود به خانه هستید، از طریق اینترنت میتوان قبل از رسیدن، شوفاژها،اسپیلت،فن کویل یا هر وسیله ی سرمایشی/گرمایشی دیگر را روشن نمایید تا زمانی که میرسید دما در وضعیت مطلوب باشد.

کلید نمایش فیلم: کلیه ی چراغ های روشنایی به غیر از نورهای مخفی خاموش می گردند، پرده ها بسته می شوند و دما به حالت مطلوب تغییر می یابد.

کلید ورود مهمان: چراغ های ورودی و سالن پذیرایی روشن می گردند ودما در سالن پذیرایی به حالت مطلوب تغییر می یابد.

کلید صرف شام:روشنایی سالن پذیرایی کمتر می شود و چراغ های قسمت نهارخوری روشن می گردند و دما در قسمت ناهار خوری به حالت مطلوب تغییر می نماید.

کلید ترک اتاق:تمامی چراغ های اتاق خاموش و دما به حالت عدم حضور تغییر می نماید.

کلید ترک منزل: کلیه ی چراغ های روشنایی و سیستم سرمایش/گرمایش خاموش شده، پرده ها بسته می شوند و سیستم امنیتی فعال می گردد. هنگام فشردن این کلید اگر پنجره ای در ساختمان باز مانده باشد به شما اخطار داده خواهد شد.

موارد ذکر شده در این بخش گوشه ای از عملکرد سیستم های هوشمند در ساختمان می باشد که توسط  گروه فنی مهندسی کهن قابل ارائه می باشد.