logo
سفارش آنلاین سفارش خود را ثبت کنید هزینه ساخت قیمت تقریبی را آنلاین محاسبه کنید

ساخت ویلا در شمال

ساخت ویلا در شمال

پرداختن به موضوع ساخت ویلا با توجه به علاقه مندی و نیاز افراد از اهمیت ویژه ای برخوردار است و یکی از چالش های موجود تیم طراحی و معماری می‌باشد. امروزه افراد با توجه به تراکم جمعیت در شهرها، آلودگی‌های شهری، محدودیت های سکونت در آپارتمان ها و... به دنبال گوشه ای دنج برای فرار از مشکلات موجود و یافتن آرامشی در کوتاه مدت هستند تا بتوانند اندکی از روزمرگی و فضای پرتنش موجود در اطراف خود دور باشند. 
اغلب ویلا ها جنبه تفریحی و اقامت کوتاه مدت دارند. ساخت ویلا علاوه بر ارضای نیازهای تفریحی، می تواند جنبه سرمایه گذاری و اقتصادی نیز برای مالکان خود داشته باشد. 
با ما همراه باشید تا در این مقاله از جزییات مراحل ساخت یک ویلا با خبر شویم و به بررسی شهر به شهر و مزایای ساخت ویلا در استان مازندران بپردازیم:


مراحل ساخت ویلا:


ساخت ویلا دارای پارامترهایی است که با رعایت این موارد می توانید مالک یک ساختمان ایده آل و مناسب با خواسته خود شوید.
در مرحله اول جهت ساخت ویلا باید امنیت مالی داشته باشید چون برای ساخت بنای ویلایی نسبت به سایر بنا های مسکونی نیاز به هزینه بیشتر می باشد و پس از آن، انتخاب مکانی مناسب حائز اهمیت است. 
شمال کشور به دلیل اقلیم، آب و هوا و طبیعت بکر یکی از گزینه های پر طرفدار است. استان مازندران واقع در شمال کشور با داشتن جنگل، دریا و مناظر دیدنی بی شمار، هر کسی را وسوسه می کند که در این اقلیم خوش آب و هوا به فکر ساخت یک بنا باشد. شهرهای مازندران به عنوان یکی از سرسبزترین مناطق کشور از گزینه های  مناسب برای انتخاب شماست تا بتوانید با دیدن جنگل های سبز و آبی بی کران دریای خزر، غرق در رویا شوید.
پس از انتخاب مکان جغرافیایی مورد نظر باید زمینی با موقعیت مکانی مناسب با متراژ مورد نیاز و کاربری مربوطه خریداری گردد و بعد از خرید زمین، نیاز به یک تیم متخصص و حرفه ای می باشد تا بتوانند بنای مورد نظرتان را با توجه به ایده آل های شما طراحی نمایند و طرح یک بنای منحصر به فرد را برای شما خلق کنند.
 یکی از دلایلی که افراد را ترغیب می کند به جای خرید ویلا به فکر ساخت آن باشند، این است که می توانند با کمک تیم طراحی حرفه ای، طرح مورد نظر خود را مطابق نیازهایشان پیاده کنند. مثلاً می توانند تعداد اتاق خواب ها، مستر روم ها، سرویس بهداشتی، وجود استخر و روف گاردن و سایر موارد موجود را با توجه به نیاز و سلیقه شخصی خودشان معین نمایند. طراحی ویلا با توجه به سلیقه خودتان می تواند به صورت مدرن و یا کلاسیک باشد. طراحان، با توجه به متد های روز، خواسته های شما را برآورده خواهند کرد.
ساخت ویلا در شمال و هر منطقه ای باید با رعایت اصول، قوانین و استانداردهای لازم باشد. بنای یک ویلا باید طوری طراحی و ساخته شود که هم استانداردهای لازم از لحاظ کیفیت را داشته باشد و هم بتواند امکانات مورد نیاز را برای ساکنین خود فراهم کند. برای مثال شهر های مازندران در یکی از مرطوب ترین نقاط کشور قرار دارد، پس باید در طراحی، انتخاب متریال های لازم و ساخت، دقت کافی و تخصصی به عمل آید.
یکی دیگر از موارد مهم در زمینه ساخت ویلا، برآورد هزینه های موجود است. هزینه ساخت ویلا در هر منطقه‌ای متفاوت است. مثلاً هزینه ساخت ویلا در چمستان با هزینه ساخت ویلا در شهر ساری یکسان نمی‌باشد. پس از خرید زمین و طراحی بنا با متراژ و امکانات مورد نظر خود، از یک متخصص در زمینه برآورد هزینه ساخت ویلا مشاوره بگیرید. 
* شما می توانید در سایت کهن سازندگان  "منوی برآورد هزینه های ساخت" از هزینه‌های تقریبی ویلای موردنظر خود مطلع شوید.
در ادامه شما به یک تیم متخصص برای اجرای پروژه ساخت ویلای خود نیاز دارید تا بتواند با مدیریت هزینه و با متریال های درجه یک و متناسب و هماهنگ با خواسته های شما بنای با کیفیتی را بسازند. 

 

ساخت ویلا

طراحی و ساخت ویلای مدرن تریبلکس در روستای دریک ساری

 

 اصول ساخت ویلا در شمال (اقلیم معتدل و مرطوب)

هنگام ساخت ویلا در مناطق معتدل و مرطوب، عوامل مختلفی از جمله آب و هوا، توپوگرافی و مصالح ساختمانی و ... باید در نظر گرفته شود. در این مقاله به این موارد پرداخته شده است:

 
اقلیم

در مناطق معتدل، با استفاده از ویژگی‌هایی مانند پنجره‌های بزرگ در ضلع جنوبی ویلا، سیستم‌های گرمایش خورشیدی غیرفعال، دیوارها و سقف‌هایی با عایق کاری مناسب، ویلا به شکلی طراحی شود که نور خورشید و گرما را در ماه‌های زمستان جذب کند.

در مناطق مرطوب، از طریق پنجره‌های بزرگ، ایوان‌های سرپوشیده و سیستم‌های تهویه متقابل می‌توان تهویه و جریان هوا را به حداکثر رساند تا خطر آسیب کپک و رطوبت کاهش باید.

 
مصالح ساختمانی

در مناطق معتدل، مصالحی مانند آجر و بتن برای خواص عایق انتخاب خوبی هستند.

سایر عواملی که در انتخاب مصالح ساختمانی باید در نظر گرفته شوند شامل دوام، مقاومت در برابر آتش و در دسترس بودن محلی آنها می‌باشد.

 
عایق بندی

در مناطق معتدل، عایق کاری مانند دیوار و سقف‌های عایق بندی شده خوب و پنجره‌های دو جداره برای گرم نگه داشتن ویلا در زمستان حیاتی است.

در مناطق مرطوب، عایق کاری از طریق موانع بخار، دیوارها و سقف‌های خوب مهر و موم شده و سیستم‌های تهویه مطبوع با اندازه مناسب به کاهش خطر تراکم و رشد کپک کمک می‌کند.

 
مدیریت آب باران

در مناطق معتدل و مرطوب، مدیریت صحیح آب باران برای جلوگیری از سیل و آسیب آب حیاتی است. از عواملی مانند ناودان‌ها، سرچشمه‌ها و باغ‌های بارانی برای مدیریت روان آب‌های طوفان استفاده می‌شود.

سایر عواملی که در طراحی سیستم‌های مدیریت آب باران باید در نظر گرفته شوند عبارتند از شیب زمین، آب و هوای محلی و در دسترس بودن منابع آب محلی.

 


ساخت ویلا در شیب

 

تهویه

در مناطق مرطوب، تهویه برای کاهش خطر رشد کپک و آسیب رطوبت بسیار مهم است. با استفاده از پنجره‌های مناسب، ایوان‌های سرپوشیده و فن‌های خروجی در حمام و آشپزخانه از این آسیب‌ها جلوگیری می‌شود.

در نواحی معتدل، تهویه برای اطمینان از کیفیت هوای داخلی سالم از طریق کوران در طراحی داخلی و فیلتر هوا، تصفیه کننده هوا و سیستم‌های تهویه مکانیکی نیز مهم است.

 
توپوگرافی:

توپوگرافی می‌تواند بر ساخت ویلا در مناطق معتدل و مرطوب تاثیر بگذارد. به عنوان مثال، اگر ویلا در یک شیب ساخته شده است، ممکن است لازم باشد که دیوارهای حائل یا اقدامات دیگری را برای جلوگیری از فرسایش و اطمینان از پایداری در نظر بگیرید.

عوامل دیگری که باید در هنگام طراحی برای توپوگرافی در نظر گرفته شوند عبارتند از مکان ویژگی‌های طبیعی مانند درختان و نهرها، در دسترس بودن مصالح ساختمانی محلی و احتمال وقوع بلایای طبیعی مانند رانش زمین و سیل. با در نظر گرفتن این عوامل در هنگام ساخت ویلا در شمال، می‌توانید اطمینان حاصل کنید که ویلا راحت، بادوام و مقاوم در برابر آب و هوای محلی و شرایط محیطی است.

 


مزایای ساخت ویلا در شهرهای مازندران:

همانطور که اشاره شد مازندران، نگین سبز ایران، چه از جنبه تفریحی و چه از جنبه سرمایه گذاری برای افرادی که تصمیم به ساخت ویلا دارند گزینه مورد اقبالی است. این دیار پهناور، تکیه ای از بهشت روی زمین است که سخاوتمندانه سرسبزی دشت ها و جنگل ها و زلالی آب دریا را به ساکنین خود بخشیده است.

 


ساخت ویلا در رامسر:

رامسر، عروس شهرهای ایران با زیبایی های وصف ناپذیرش در غرب استان مازندران واقع شده است و به واسطه جنگل، دریا، آبشارها و بی شمار مناطق و جاذبه های گردشگری، با استقبال زیادی برای ساخت ویلا در این منطقه روبروست. شما می توانید با انتخاب یک محل در این شهر خوش آب و هوا و یا مجاورت آن نظیر جواهرده بهشت ییلاقی ایران، کتالم، جنت رودبار و... رویای ساخت یک ویلای خارق العاده را به حقیقت مبدل سازید. تصور ساخت ویلا از طرفی با منظره کوه و جنگل و از طرفی دریا، می تواند هر مخاطبی را به فکر وا دارد که از این منطقه بکر غافل نشود. بی شک ساخت ویلا در این شهر بی نظیر، یک سرمایه گذاری مطمئن محسوب می شود.

 

ساخت ویلا

ساختمان ویلایی با نمای مدرن در چالوس

 


ساخت ویلا در چالوس:

چالوس، نگین همیشه سبز استان مازندران، علاوه بر جنگل و دریا به دلیل داشتن تله کابین که از جذاب ترین گزینه های تفریحی شمال به شمار می آید برای سرمایه گذاری و ساخت ویلا، گزینه مناسبی است. همچنین منطقه مرزن آباد در چالوس به دلیل داشتن موهبت‌های طبیعی و بی وصف در اولویت انتخاب علاقه مندان قرار دارد. شهر کلاردشت نیز در مجاورت چالوس واقع شده و جاذبه های دل انگیزی برای علاقه مندان دارد. داشتن ویلا در این دیار همیشه سبز، رویایی است که شما می‌توانید به کمک یک تیم متخصص و کاربلد، به آن جامه عمل بپوشانید.

 

ساخت ویلا

طراحی و ساخت ویلای مدرن در چالوس

 


ساخت ویلا در نوشهر:

اگر علاقه مند به داشتن ویلا در یک شهر وسوسه انگیز هستید ما به شما نوشهر را معرفی می‌کنیم. نوشهر زیبا، از شمال به آبی بی کران دریای خزر و از جنوب به رشته کوه‌های سرافراز البرز متصل است. این شهر پر جاذبه به دلیل مسافت کم با تهران بزرگ و دسترسی به فرودگاه می‌تواند از گزینه‌های مناسب برای ساخت ویلا باشد. بخش ییلاقی و کوهستانی کجور که بین دو کوه دماوند و علم کوه واقع شده نیز در این شهر قرار دارد.

 

ساخت ویلا

طراحی و ساخت ویلا کلاسیک در نوشهر

 

 

 


ساخت ویلا در نور:

یکی از شهرهای دلفریب شمال کشور، نور می باشد. شهری که با داشتن دریا و جنگل های هیرکانی از محبوبیت زیادی برخوردار است. این شهر از ده‌ها دهستان و صدها روستا تشکیل شده است. آبشار آبپری، دریاچه آلیمالات، روستای لاویج، بلده، شهر چمستان، شهر زیبای رویان، ایزد شهر، یوش زادگاه پدر شعر نو و... همگی از مناطق پر جاذبه این شهر رویایی است.

 

ویلا در شمال

طراحی و ساخت ویلا با نمای مدرن در نور (مازندران)

 


ساخت ویلا در تنکابن:

شهر کم ‌نظیر تنکابن از یک سو با دریای خزر، از سوی دیگر با کلاردشت وسوسه‌برانگیز  و از سویی با شهر ساحلی رامسر محاصره شده است و به نظر می‌رسد این محاصره زیباترین نوع محاصره به شمار رود. شما می توانید با ساخت ویلایی رویایی در این اقلیم در محاصره این همه زیبایی باشید. جنگل های دو هزار و سه هزار، نشتارود، خرم آباد، روستای اهلم و... از جاذبه ها و توابع تنکابن همیشه سبز می باشد.

 


ساخت ویلا در محمود آباد:

از شهرهای زیبای ساحلی مازندران محمود آباد را می توان نام برد. هوای لطیف، سرسبزی دلبرانه و سایر دلایل بی شمار باعث شده ساخت ویلا در این منطقه مورد استقبال واقع گردد. شهر ساحلی سرخ رود با ساحل زیبا و مشهورش در مجاورت محمود آباد واقع شده که سرمایه گذاری در بخش ملک و مسکن در آن، دارای ارزش فراوانی است.

 


ساخت ویلا در بابلسر:

از دیگر شهرهای ناب استان زمردین مازندران، بابلسر است. پارکینگ های ساحلی، قدم زدن در اسکله ساحلی و قایق سواری در آب های بی کران دریای خزر از جمله دلایل دلفریب برای سرمایه گذاری و ساخت ویلا در این منطقه می باشد. از مناطق مشهور بابلسر، خیابان نخست وزیری می باشد. یکی از شهر های ساحلی همجوار بابلسر، شهر فریدونکنار می باشد که به دلیل داشتن ساحل اختصاصی و موهبت های طبیعی طرفداران خود را دارد و همچنین شهر جویبار نیز در مجاورت بابلسر  قرار دارد و ساحل زیبای چپکرود از جاذبه های آن به شمار می آید.

 

ساخت ویلا

ساخت ویلا دوبلکس مدرن 

 


ساخت ویلا در آمل:

شهر آمل واقع در جلگه مازندران و قطب صنعت و صادرات می باشد. هراز، یکی از راه های ارتباطی آمل از معروف ترین جاده های شمالی بعد از جاده چالوس است که شما می توانید از بی شمار جاذبه های طبیعی و چشم نواز آن بهره مند گردید. لاریجان، روستای بلیران، روستای الیمستان، ییلاق خوشواش و... نیز از توابع این شهر گردشگری است.

 


ساخت ویلا در بابل:

بابل، شهر بهار نارنج و شهری از تبار مازندران می باشد. این شهر نیز جاذبه ها و زیبایی های خاص خود را در چنته دارد. ییلاق کوهستانی فیلبند بر فراز ابرها با زیبایی های شگفت انگیز و محصور کننده، از جاذبه های شهر بابل است. 

 

ویلا در مازندران

طراحی ویلای تریبلکس کلاسیک در بابل

 

 

ساخت ویلا در قائمشهر:

یکی دیگر از شهرهای مازندران با طبیعتی سرسبز و دیاری کهن، قائمشهر می باشد. این دیار نیز مانند سایر شهرها و مناطق استان از جاذبه های طبیعی بی شمار تشکیل شده است. جاده نظامی، روستای واسکس و روستای شهرودکلا از مناطق مشهور این شهر می باشد. شما می توانید با انتخاب این شهر زیبا برای ساخت بنای مورد نظر خود، رویای رسیدن به آرامش در یک مکان دنج را برای خود به حقیقت مبدل سازید.

 

ساخت ویلا

ساخت ویلای دوبلکس با نمای کلاسیک در قائمشهر

 


ساخت ویلا در ساری:

ساری، بزرگترین شهر استان مازندران که در میان جنگل و دریا واقع شده و یکی از قدیمی ترین شهر های ایران است. ساخت ویلا در این شهر شمالی به واسطه مرکزی بودن برای شما این امکان را فراهم می آورد که به امکانات بیشتری دسترسی داشته باشید. لذت داشتن ویلایی در روستاهای دودانگه و چهاردانگه در جوار طبیعت بی مثالش و یا قدم زدن در ساحل فرح آباد، وصف ناپذیر است.

 

 

ساخت ویلا

نقشه ساخت ویلای مدرن در ساری

 

 


ساخت ویلا در سوادکوه:

سوادکوه، شهری با چشم اندازهای طبیعی بی شمار که در هر فصل سال، گزینه های زیبایی برای رو کردن دارد. در سوادکوه شما هر منطقه ای را برای اقامت انتخاب کنید بی شک از وجود طبیعت، نهایت لذت را خواهید برد. پل ورسک، آبشار ورسک، آبشار گزو، دریاچه شورمست، جنگل های هیرکانی لفور، سد لفور، روستای آلاشت، روستای سرخ آباد، شهر زیراب، شهر کوچک جنگلی شیرگاه با پل ها و راه آهن رویایی اش و صدها منطقه جذاب دیگر از گزینه های بی نظیر این شهر زیبا می باشد.

 

طراحی ویلا در مازندران

ویلای دوبلکس کلاسیک در سوادکوه

 


ساخت ویلا در بهشهر:

یکی از شهرهای خوش آب و هوا و دارای جنگل های انبوه در استان مازندران، بهشهر است. روستای زیبای نیالا اولین روستا در مسیر جاده هزارجریب شهرستان بهشهر از سمت شهرستان گلوگاه می باشد که شما می توانید با سکونت در این منطقه از طبیعت بکر آن بهره مند شوید.

 

ساخت ویلا

طراحی ویلای همکف در عباس آباد (بهشهر)

 

 


سخن آخر:
در این مقاله سعی کردیم علاوه بر بیان مراحل ساخت ویلا تا حدودی شما را با مزایای ساخت ویلا در شهرهای مازندران و جاذبه های این استان آشنا کنیم. بی شک این عقیق سبز ایران دارای مزیت های بی شماری برای ویلا سازی و سرمایه گذاری می‌باشد.
در جوامع امروز اینگونه به نظر می آید که افراد متناسب با تغییرات موجود در روند زندگی که غیر قابل انکار است، به دنبال آرامش و رفاه هستند تا بتوانند به نیاز های روحی و روانی خود پاسخ دهند. 
شما می توانید با انتخاب یک تیم حرفه ای و متخصص در زمینه طراحی و ساخت ویلای مورد نظر، این آرامش و رفاه را برای خود به ارمغان بیاورید.

 

منبع : نماپلان

پروژه ها
مشاهده بیشتر
جهت مشاوره رایگان لطفا فرم زیر را پر کرده تا در اولین فرصت با شما تماس بگیریم
captcha
هزینه ساخت سفارش شماره تماس تلگرام