logo
سفارش آنلاین سفارش خود را ثبت کنید هزینه ساخت قیمت تقریبی را آنلاین محاسبه کنید

طراحی ویلا باغ لاکچری در تهران

سبک طراحی مدرن
امکانات ساختمان استخر، روف گاردن
تعداد خواب 3
تعداد طبقات تریبلکس
مساحت کل زمین
مساحت کل ساختمان 595
محل پروژه تهران- آبسرد
طراحان
کارفرما: جناب آقای قاضی مرادی

طراحی ویلای تریبلکس با نمای مدرن و ترکیب بندی متفاوت در تهران.

شاخصه بارز فرم ساختمان به این صورت است که هم از حجم مکعب و هم حجم شکسته شیبدار استفاده کرده است. تیم طراحی، با استفاده از پر و خالی کردن حجم کلی (تشکیل تراس‌های جذاب)، بکار بردن پنجره‌های سقف تا کف (سطوح شفاف) و متریال‌های چوب و بتن و فلاشینگ به یک نمای مدرن و متفاوت دست پیدا کرده‌اند. فرم‌های پر قدرت به صورت ال (L) و یو (U) و سطح شیبدار زیبایی که به کل حجم انسجام بخشیده است، جسارت تیم طراحی را به خوبی به نمایش گذاشته است. حال از فرم بگذریم و به پلان ویلا بپردازیم.

این ویلا تریبلکس است و متراژ کل آن 595 متر مربع می‌باشد. پس از درب ورودی، یک فضای تقسیم طراحی شده که شامل سرویس بهداشتی و اتاق لباس می‌باشد و این فضا بسیار کاربردی است. سپس وارد فضای لابی می‌شویم با یک وید زیبا در سقف که فضا را بسیار دلنشین و جذاب می‌کند. در لابی، باکس پله و فضای نشیمن مشرف به یک تراس تمام شیشه‌ای (انتهای ویلا) وجود دارد که نور بسیار مطلوبی می‌گیرد و بر کیفیت این فضا می‌افزاید.

در سمت راست پلان، استخر، سونا و جکوزی و پشت این فضا اتاق تاسیسات، طراحی شده است. در همین طبقه یک سوئیت کوچک تعبیه شده و شامل آشپزخانه، اتاق نشیمن و سرویس بهداشتی می‌باشد و همچنین رو به روی آن پارکینگ مسقف وجود دارد. وقتی از طبقه همکف به طبقه اول برویم، با یک فضای جذب مواجه می شویم که در سمت چپ یک وید زیبا (دید به پایین) دارد و در سمت راست، آشپزخانه بزرگ، فضای ناهارخوری و رو به روی آن یک اتاق یکپارچه (شامل نشیمن خصوصی و نشیمن عمومی) مشرف به تراسی بزرگ، با چشم اندازی عالی وجود دارد. در سمت دیگر این طبقه، فضاهای خصوصی با 3 اتاق خواب مستر (شامل حمام، سرویس بهداشتی و کلوزت) طراحی شده است. ابعاد و تناسبات فضاها بسیار مطلوب هستند و تمامی فضاها دارای نورگیری عالی با چشم اندازی زیبا می‌باشند.

از این طبقه که بگذریم به طبقه دوم می‌رسیم. در بدو ورود اتاق نشیمن و یک آشپزخانه کوچک با سقف شیبدار تعبیه شده و حضور در این فضا حس بسیار خوبی به مخاطب می‌دهد. در این طبقه نیز وید (مشرف به طبقه اول و همکف) جانمایی شده است. در سمت چپ و راست این فضای مسقف و شیبدار که در نما کاملا مشخص است، بام این ویلا است که متراژ زیادی دارد و برای گذران اوقات خوش در فصل‌های مختلف سال بسیار جذاب است.

جهت مشاوره رایگان لطفا فرم زیر را پر کرده تا در اولین فرصت با شما تماس بگیریم
captcha
هزینه ساخت شماره تماس