logo
سفارش آنلاین سفارش خود را ثبت کنید هزینه ساخت قیمت تقریبی را آنلاین محاسبه کنید

ویلای ساخته شده در سقندین کلا

سبک طراحی مدرن
امکانات ساختمان هوشمند سازی
تعداد خواب 2
تعداد طبقات دوبلکس
مساحت کل زمین 170
مساحت کل ساختمان 240
محل پروژه
طراحان فرهاد کتال، محسن ارجمند، ندا صفرتبار
کارفرما: جناب آقای مهدوی

پروژه‌ خانه ویلایی سقندین کلا، در شهرستان ساری-هولار، روستای سقندین کلا (جزء مناطق ییلاقی) قرار دارد. این ویلا با کد ارتفاعی و توپوگرافی خاصی بر فراز تپه و کوه‌ها با پوشش گونه‌های گیاهی واقع شده است.

هدف اصلی از طراحی این ویلا، یافتن الگوهای نوآورانه در معماری، ایجاد فضاهای هماهنگ با محیط زیست و فراهم کردن شرایط زندگی استاندارد با حداقل تأثیرات زیست‌محیطی ممکن است. استفاده از ایوان و تراس در جنوب به منظور بهره‌برداری از نور مناسب و چشم‌انداز زیبای کوه و جنگل به ویلا جلب زیبایی ویژه‌ای داده است. همچنین، وجود تراس سراسری در شمال برای تمتع از دید مناظر جنگل به ویلا جلوه زیبا و منحصر به فردی داده است. در طراحی داخلی ویلا، پنجره‌های بزرگ به منظور بهره‌برداری حداکثری از نور طبیعی و دید به کوه و جنگل ایجاد شده و به منظور جلوگیری از رطوبت و ایجاد احساس کوران نمای دلبازی به عمل آمده است.

استفاده از متریال آجر در نما، وجود تیرهای چوبی در زیر سقف و در نهایت ساختار شیروانی بودن سقف به شکلی که شیب آن در نما هم ادامه داشته و پوشش مناسب نوع متریال آن از جنس سفال، همگی در راستای همسان سازی با محیط و اقلیم است و به معماری محلی مناطق ییلاقات شمال، مخصوصا مازندران وفادار هستند.

اطلاعات پروژه
جهت مشاوره رایگان لطفا فرم زیر را پر کرده تا در اولین فرصت با شما تماس بگیریم
captcha
هزینه ساخت شماره تماس