logo
سفارش آنلاین سفارش خود را ثبت کنید هزینه ساخت قیمت تقریبی را آنلاین محاسبه کنید

بازسازی ساختمان

جهت مشاوره رایگان لطفا فرم زیر را پر کرده تا در اولین فرصت با شما تماس بگیریم
captcha

انسان موجودی کمالگراست و همواره در ادوار مختلف زندگی خود به فکر پیشرفت و کسب رفاه بیشتر می‌باشد. با توجه به قیمت بالای خرید و تعویض مسکن برای اکثریت؛ یکی از اموری که افراد جهت بهبود بخشیدن به کیفیت فضای زندگی و یا محیط کار به آن می‌پردازند تغییراتی از جمله بازسازی ساختمان و یا تغییر دکوراسیون داخلی می‌باشد.

 

بازسازی ساختمان چیست؟

بازسازی ساختمان به معنای مرمت و ترمیم جهت برطرف نمودن خرابی ها و زیباسازی بنای فرسوده و قدیمی می‌باشد که سبب بهبود کیفیت و همچنین افزایش طول عمر ساختمان می‌شود. بازسازی ساختمان نسبت به نوسازی کم هزینه‌تر می‌باشد و در مدت زمان کمتری قابل اجراست بنابراین طرفداران بیشتری دارد.

بازسازی ساختمان به عملیاتی گفته می‌شود که طی آن ساختمان از حالت قدیمی و فرسوده تغییر کرده و جدید و به‌روز می‌شود. این عملیات شامل نصب کاغذ دیواری یا رنگ دیوار، نصب سقف کاذب، کف‌پوش و ... می‌شود. البته در شرایطی ممکن است تعمیراتی نیز انجام شود. در هر صورت انجام عملیات نوسازی و همچنین تعمیرات و تغییرات کاملاً به ساختمان و سلیقۀ شما بستگی دارد. 

قبل از هر تصمیم و انجام عملیاتی بهتر است تکلیف‌تان را با خودتان روشن کنید. بهتر است خوب فکر کنید و انتظاراتی که از خانۀ خود دارید را مشخص کنید. سبک زندگی و نوع دکوراسیونی که قصد دارید استفاده کنید در انتخاب و تصمیم برای بازسازی اهمیت زیادی دارد. شما نمی‌توانید وسایل و دکوراسیون سنتی را در خانه‌هایی با معماری مدرن پیاده کرد. همچنین باید تعیین کنید چه مقدار می‌خواهید هزینه کنید. بهتر است متناسب با بودجه‌ای که دارید برای معماری و دکور تصمیم بگیرید.
 

 

بازسازی ساختمان

 

مراحل بازسازی ساختمان:

بازسازی ساختمان نیز مانند هر کار دیگری سلسله مراتبی دارد که باید رعایت شود. برای مثال نمی‌توان اول تغییرات را شروع کنید و سپس به ‌فکر ایده‌ها و انتظارات خودتان باشید. در ادامه مراحل بازسازی را با شما مرور خواهیم کرد:

 


1. مشاوره و برنامه ریزی را فراموش نکنید

زمانی که تصمیم به بازسازی بنای مورد نظر خود دارید در وهله اول باید برنامه ریزی کرده و اهداف را مشخص نمایید؛ اینکه تصمیم دارید کدام قسمت از ساختمان را تغییر داده و یا حذف و اضافه کنید. بنابراین معین کردن و نوشتن لیست تغییراتی که لازم است انجام شود امری ضروری می‌باشد. همچنین مشورت کردن در هر کاری لازم است. برای بازسازی نیز بهتر است با کسانی که در این زمینه تخصص و تجربۀ لازم را دارند مشورت کنید. برآورد هزینه و ایده برای تغییرات با توجه به فضایی که در اختیار دارید، از مهمترین مسائلی است که مشاور می‌تواند در این زمینه کمک زیادی به شما کند. شرکت فنی مهندسی کهن‌سازندگان با مشاورانی که دارد می‌تواند در بازسازی ساختمان کنار شما باشد و راهنمایی‌تان کند.

 

بازسازی ساختمان

 

 

2. طرحی زیبا برای خانۀ شما

مورد دیگری که در این زمینه با اهمیت می‌باشد توجه به امنیت مالی خود و تعیین کردن بودجه مورد نظر است. یکی از دغدغه‌های اصلی افراد در زمان تصمیم‌گیری برای بازسازی ساختمان و یا تغییر دکوراسیون داخلی توجه به میزان هزینه‌هایی است که باید پرداخته شود بنابراین بهتر است در ابتدای امر بودجه‌ای که برای اینکار در نظر دارید را معین نموده تا طبق آن برنامه‌ریزی کنید و باید طرحی سه بعدی با جزئیات تهیه کنید. انتخاب نوع دکوراسیون و نیز سبک ساخت‌وساز در این مرحله اهمیت زیادی دارد. شما باید باتوجه به هزینه‌ای که می‌کنید و همچنین فضایی که در اختیار دارید، طرحی بهینه و زیبا داشته باشید. تیم طراحی این طرح را برای شما آماده می‌کند و شما آن را تائید می‌کنید. 

 

 

دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی ساختمان ویلایی

 

3) قرارداد و شروع کار

پس از تصمیم بازسازی و برآورد کلی هزینه‌های موجود و بودجه خود، گام بعدی مشورت با یک تیم متخصص و مجرب بازسازی می‌باشد. انتخاب تیم خبره با پیشینه مطلوب در این زمینه می‌تواند کمک شایانی برای اجرای تصمیم شما باشد. یک متخصص می‌تواند مشاوره اصولی در اختیار شما قرار داده و با در نظر گرفتن سلیقه، بودجه و زمان شما ایده پردازی نموده و طراحی مورد قبولی را به شما ارائه دهد. باتوجه به مقدار تغییرات و تعمیرات زمان تحویل متفاوت است. ولی در نهایت اگر بازسازی ساختمان را به دست افراد متخصص بسپارید، نتیجه می‌تواند بسیار رضایت‌بخش باشد.

 

پس از گذراندن مراحل بالا با توجه به طرحی که در دست دارید می‌توانید با کمک یک پیمانکار متخصص ایده خود را به مرحله اجرا در آورده و به رویای تغییرات خود جامه عمل بپوشانید.

 

 

بازسازی ساختمان

 

 

برای بازسازی ساختمان چه کارهایی را انجام دهیم؟

خب تا اینجای کار دانستیم که وقتی به‌فکر بازسازی افتادیم چه کارهایی نیاز است انجام شود. ولی علاوه بر سه مرحلۀ کلی که قبل‌تر عنوان کردیم بازسازی جزئیاتی نیز دارد. در ادامه این جزئیات را برای شما شرح می‌دهیم تا دقیقاً بدانید تکلیف شما با خانه‌تان چیست؟

 

مرحلۀ اول: تخریب کنیم یا نه؟

در بازسازی ساختمان نیازی نیست هر دیواری را تخریب کنید. شاید قسمتی از خانه با رنگ‌آمیزی نو شود و حتی تعمیرات هم نیازی نداشته باشد و بالعکس شاید دیواری یا قسمتی آنقدر فرسوده باشد که رنگ‌آمیزی یا نصب کاغذ دیواری بودجه شما را هدر دهد و کارایی نداشته باشد. در چنین شرایطی بهتر است دیوار تعمیر یا حتی تخریب شود. حالتی هم وجود دارد که قسمتی از خانه فرسوده نیست ولی در طرحی که تیم طراحی برای خانۀ شما آماده کرده، جایی ندارد و باید حذف شود.

 

بازسازی ساختمان

 

 

مرحلۀ دوم: از زیبا سازی سقف و دیوار غافل نشوید

نظرتان چیست با گچ‌کاری یا رنگ‌آمیزی نمایی زیبا و جالب به خانه دهید؟ سقف کاذب یا دیوار کاذب هم می‌تواند گزینۀ خوبی در این تصمیم باشد. یا شاید هم سلیقۀ شما حکم می‌کند فقط به رنگ‌آمیزی ساده بسنده کنید. البته ناگفته نماند کاغذدیواری و دیوارپوش‌های جذاب و زیبایی هم در بازار وجود دارد که می‌تواند هر سلیقه‌ای را راضی کند. در هر حال در بازسازی ساختمان و انتخاب طرح دیوار و سقف تصمیم با شماست.

 

بازسازی ساختمان

 

 

مرحلۀ سوم: خانه را زیبا نورانی کنید

شاید فکر کنید نورپردازی خانه یک امر ساده است و فوقش در پایان کار چند تا لوستر یا چراغ آویزان می‌کنید و تمام. اما باید بگوییم نورپردازی یکی از مهم‌ترین کارهایی است که در زیباسازی و بازسازی ساختمان انجام می‌شود. نورپردازی مناسب و به‌جا می‌تواند زیبایی خانه را دو چندان کند. همانطور که با اهمیت ندادن به روشنایی خانه می‌توانید تمام زحمات و هزینه‌هایتان را بر باد دهید. البته که شما به نورپردازی اهمیت می‌دهید و سیستم روشنایی خانه را در زاویه‌ها و نقاط کاربردی و البته براساس طراحی تیم طراحی نصب خواهید کرد.

 

بازسازی ساختمان

بازسازی اتاق های هتل اسرم ساری

 

مرحلۀ چهارم: کف‌پوش‌های زیبا را نادیده نگیرید

کف‌پوش و پارکت تاثیر زیادی زیبایی منزل شما دارد. انتخاب کف‌پوشی براق و روشن می‌تواند روشنایی خانه را بیشتر کند و جلوۀ زیبایی به خانه ببخشد. شاید هم دوست دارید از پارکت‌هایی مات و زیبا و یا طرح های گرم استفاده کنید. بهرحال در این‌باره دستتان کاملاً باز است و با نمونه‌های متنوعی که وجود دارد، قطعاً همان را خواهید یافت که با سلیقه‌تان جور است و می‌خواهید در بازسازی ساختمان استفاده کنید.
 

 

بازسازی ساختمان

 

 

عوامل موثر بر هزینه‌های بازسازی چیست؟

همانطور که در بالا اشاره کردیم مبحث هزینه‌ها و بودجه کارفرما از موارد قابل توجه در بازسازی ساختمان است. به عبارتی مهمترین دغدغه افراد در زمان تصمیم گیری برای مرمت بنای خود در کنار اهمیت کیفیت، برآورد هزینه‌های آن می‌باشد.

در هزینه‌های بازسازی ساختمان عوامل زیادی نظیر متراژ ساختمان موردنظر، تغییراتی که اعمال می‌شود، هزینه مصالح مورد نیاز، دستمزد پیمانکاران و کیفیت مصالح مورد استفاده موثر می‌باشد.

برای کاهش هزینه‌های بازسازی در ابتدا باید موارد ضروری را که نیاز بیشتری به ترمیم و تغییر دارند اولویت قرار داده و از تزیینات و موارد غیر ضروری بپرهیزید. همچنین با انتخاب یک تیم حرفه‌ای برای طراحی بازسازی و مدیریت پروژه می‌توانید تا حدود زیادی در هزینه‌ها و زمان خود صرفه جویی کنید. البته ناگفته نماند در کنار مدیریت هزینه‌ها و کاهش آن باید به کیفیت پروژه اهمیت بدهید.

همانطور که در بالا به آن اشاره شد از عواملی که در هزینه‌های بازسازی ساختمان نقش به سزایی دارد، دستمزد پیمانکاران پروژه می‌باشد که می‌توان آن را مهمترین عامل نام برد. به عبارتی هر چه پروژه بزرگتر و با تغییرات بیشتر باشد نیازمند صرف زمان طولانی‌تر می‌باشد و هزینه دستمزد بیشتری را برای شما در بر دارد بنابراین سبب افزایش هزینه‌های موجود می‌گردد.

 

بازسازی ساختمان

 

 

سخن پایانی:

در دنیای کنونی که تکرار امور باعث خستگی جسمی و روحی افراد گشته با تصمیم‌هایی این‌چنینی برای تغییر سبک و فضای زندگی می‌توان تا حدودی به خود کمک کرد و همچنین از پرداخت هزینه‌های غیر ضروری برای خرید مکان جدید خودداری نمود. 

در این مقاله به طور مختصر شرحی از بازسازی، مراحل آن و هزینه‌های مؤثر بر آن را توصیف کردیم. همانطور که گفته شد قبل از هر چیزی باید سطح توقعات و انتظارات خود و همچنین بودجه‌ای که برای بازسازی ساختمان در نظر گرفته‌اید را مشخص کنید. سبک زندگی و فضایی که در اختیار دارید نکات دیگریست که اهمیت زیادی دارند. وجود مشاور در کنار شما می‌تواند شما را بهتر راهنمایی کند که با کمترین هزینه بیشترین بهر‌ه‌وری را از محیط و منزل‌تان داشته باشید. 

شرکت فنی مهندسی کهن‌سازندگان در این زمینه مشاور خوبی برای شماست. می‌‌توانید با تماس با مشاوران ما، علاوه بر برآورد هزینه، از طراحی‌های زیبا و جذاب این شرکت نیز بهره‌مند شوید و بازسازی ساختمان خود را به متخصصان این شرکت بسپارید.

شرکت فنی مهندسی کهن، مجری بازسازی فضاهای مسکونی، تجاری و اداری در استان مازندران با اجرای مصالح نوین ساختمانی و طراحی بی نظیر، خالق پروژه‌های نوسازی زیادی می‌باشد. از مزیت‌های بازسازی این شرکت پدید آوردن فضاهایی با کارایی بیشتر، استفاده از مصالح نوین برای زیبایی، سبک سازی، بهینه سازی مصرف انرژی، عایق بندی و همچنین مدیریت هزینه، با توجه به خواسته کارفرما می‌باشد. بوجود آوردن ساختمان‌های بی نظیر نوسازی شده مستلزم یک تیم قدرتمند در بحث طراحی و اجرای ساختمان می‌باشد. از این رو تمامی خواسته‌های کارفرما در شرکت فنی مهندسی کهن انجام می‌گیرد. در لینک زیر می‌توانید نمونه‌هایی از بازسازی‌های شرکت کهن‌سازندگان را مشاهده کنید:

 

بازسازی ساختمان

 

مشاهده بیشتر
هزینه ساخت شماره تماس