logo
سفارش آنلاین سفارش خود را ثبت کنید هزینه ساخت قیمت تقریبی را آنلاین محاسبه کنید

طراحی ویلای مدرن مینیمال در رامسر

سبک طراحی مدرن مینیمال
امکانات ساختمان استخر
تعداد خواب 2
تعداد طبقات دوبلکس
مساحت کل زمین 208
مساحت کل ساختمان 208
محل پروژه
طراحان پونه عزیزی
کارفرما: جناب آقای رادان

ویلای مدرن دوبلکس، که در عین سادگی و عملکرد گرایی دارای پلانی است که روابط فضایی آن مطلوب و ایده آل است که همین امر به وسعت فضایی آن افزوده است. طراحی فرم این ویلا بر اساس باکس‌های شیشه ای و شفاف که توسط خطوط بتنی افقی تعدیل و طراحی شده شکل گرفته است. هدف اولیه طراحی، خلق فضاهایی با نور گیری و تهویه طبیعی بوده است. به علت وجود دیوارهای شیشه‌ای، تسلط ویلا به محیط اطراف زیاد بوده و به نوعی فضای درون ویلا با بیرون آن ادغام شده است که این امر با کمترین و ساده ترین شکل صورت گرفته است.

در پلان ساختمان با توجه به خواسته کارفرما در طبقه همکف، پارکینگ خودرو و استخر تعبیه شده است. به جهت دسترسی مناسب به همه فضاها، در مرکزیت طبقه همکف، لابی جانمایی شده و به عنوان فضایی امن و مبله، امکان دسترسی به استخر و پارکینگ فراهم می‌باشد. با پله‌ای دکوراتیو از طبقه همکف وارد طبقه اول می‌شویم. پس از ورود، در همان ابتدا فضای خصوصی از عمومی تفکیک می‌باشد و فضاهای خصوصی در ضلع شمالی و شرقی و فضاهای عمومی در ضلع شمالی و غربی جانمایی شده اند. آشپزخانه به عنوان دسترسی اول در نزدیکترین فاصله از ورودی به جهت خدمات دهی بهتر مقابل نشیمن و پذیرایی تعبیه شده است. در این طبقه نشیمن، دو خواب و آشپزخانه با تراس سرتاسری طراحی شده است. شاخصه‌ی بارز طراحی این ویلا تراس سرتاسری آن می‌باشد که امکان دسترسی تمام فضاها به تراس را فراهم ساخته است که کاملا به لندسکیپ و محوطه سازی اشرافیت دارد.
جهت دید ساختمان به سمت دریا می‌باشد و با طراحی تراسی سراسری و کارا (همانند کمربندی به دور ویلا) با ایجاد ریتم حرکت، امکان دسترسی تمام فضاها به تراس را فراهم میکند و کاملا به لندسکیپ و محوطه اشرافیت دارد.

گروه فنی مهندسی کهن، با کادر مهندسی مجرب پس از دریافت اطلاعات از سطح خواسته‌های کارفرما، پلان و نما را با رعایت فاکتورهای مهندسی طراحی و اجرا نموده است.
 

جهت مشاوره رایگان لطفا فرم زیر را پر کرده تا در اولین فرصت با شما تماس بگیریم
captcha
هزینه ساخت شماره تماس