logo
سفارش آنلاین سفارش خود را ثبت کنید هزینه ساخت قیمت تقریبی را آنلاین محاسبه کنید

طراحی ویلا فلت در زمین شیبدار با نمای مدرن مینیمال

سبک طراحی مدرن مینیمال
امکانات ساختمان -
تعداد خواب 2
تعداد طبقات همکف
مساحت کل زمین 1000
مساحت کل ساختمان 124
محل پروژه ساری - امره
طراحان فرهاد کتال، محسن ارجمند، مجتبی بخشیان
کارفرما: جناب آقای یعقوبیان

طراحی ویلای مدرن مینیمال در ساری

ایده اولیه و شروع روند طراحی این پروژه بر اساس خواسته‌های کارفرما و پتانسیل زمین ویلا شکل گرفته است. موقعیت زمین، شیب دار بوده و چشم انداز آن به سمت کوه های روبرو با پوشش جنگلی و سرسبز و روستاهایی که در دامنه کوه های اطراف قرار دارند، می باشد.
ویلایی یک طبقه (همکف) که در دو ضلع، دید کاملاً وسیع به اطراف خود دارد. فرم ویلا به سادگی و زیبایی هر چه تمام تر شکل گرفته و پارامترهای معماری مدرن را رعایت کرده است. یک باکس زیبا که با تکنیک خالی کردن مرکز حجم و اضافه کردن به بدنه‌ها، به زیبایی طراحی شده و دوگانه‌ای را تشکیل داده که گویا همدیگر را در آغوش گرفته و با هم یکی شده و به وحدت رسیده‌اند.
سطوح و حجم های ساده و بدون جزئیات اضافه، بازشوهای (پنجره ها) سقف تا کفی، پلان آزاد و یکپارچه، همگی در کنار هم این ویلا را جذاب و کارا کرده است. متریال های این ویلا از بتون سفید و آجر می‌باشد و با استفاده از کمترین و ساده‌رین متریال به بازدهی زیبایی حداکثری رسیده است.

پلان این ویلا هم به مانند فرم ویلا ساده و کاربردی طراحی شده است. روابط فضایی به اینگونه است که راه دسترسی به زمین در کد ارتفاعی بالاتر از زمین می باشد و از طریق پلکان زیبا که در دل طراحی فرم ویلا حل شده، وارد بنا می‌شویم. در ورودی ویلا یک فضای تقسیم کمد کفش و لباس جانمایی شده که هم به آشپزخانه و هم به فضای عمومی ویلا که شامل نشیمن عمومی، خصوصی و نهارخوری است، دسترسی مستقیم دارد.
شاخصه اصلی طراحی این ویلای مدرن، وجود یک فضای داخلی یکپارچه می باشد که با تراسی سرتاسری و دلباز با چشم انداز بی نظیر ادغام شده است. آشپزخانه در بهترین قسمت جانمایی شده به طوری که هم به ورودی دسترسی مستقیم دارد و هم سرویس دهی به فضاهای عمومی به آسانی صورت می گیرد. از انتهای این فضا با چند پله وارد فضای خصوصی ویلا که شامل دو اتاق خواب و حمام و سرویس بهداشتی بین آنهاست، می شویم که کاملاً از دید فضای عمومی مخفی مانده است. این نوع روابط فضایی در پلان، با سبک زندگی مردم ایران و فرهنگ ایرانی کاملا مطابقت دارد. علی رغم اینکه متراژ ویلا زیاد نیست اما تمامی فضاها دارای ابعاد استاندارد با کاربری و کیفیت فضایی بالا طراحی شده است و علاوه بر آن دارای نورگیر مناسب هم می‌باشند.

جهت مشاوره رایگان لطفا فرم زیر را پر کرده تا در اولین فرصت با شما تماس بگیریم
captcha
هزینه ساخت شماره تماس