سفارش آنلاین سفارش خود را ثبت کنید هزینه ساخت قیمت تقریبی را آنلاین محاسبه کنید

طراحی ویلا فلت در زمین شیبدار با نمای مدرن مینیمال

سبک طراحی مدرن مینیمال
امکانات ساختمان -
تعداد خواب 2
تعداد طبقات همکف
مساحت کل زمین 1000
مساحت کل ساختمان 124
محل پروژه
طراحان فرهاد کتال، محسن ارجمند، مجتبی بخشیان
کارفرما: جناب آقای یعقوبیان

طراحی ویلای مدرن مینیمال در سطح شیبدار. ایده اولیه و شروع روند طراحی این پروژه بر اساس خواسته های کارفرما و پتانسیل زمین ویلا شکل گرفته است. یعنی موقعیت زمین شیب دار بوده و چشم انداز آن به سمت کوه های روبرو با پوشش جنگلی و سرسبز آن و روستاهایی که در دامنه کوه های اطراف وجود داشته اند. 
ویلایی یک طبقه (همکف) که در دو ضلع دید کاملآ وسیع در اطراف خود دارد. فرم ویلا هم به سادگی و خلوص هر چه تمام تر شکل گرفته که پارامترهای معماری مدرن را رعایت کرده است. یک باکس زیبا که با تکنیک خالی کردن مرکز حجم و اضافه کردن به بدنه ها، به زیبایی شکل گرفته و دوگانه ای را تشکیل دادند که گویا همدیگر را در آغوش گرفته و با هم یکی شده اند و به وحدت رسیده اند. 
سطوح و حجم های ساده و بدون جزییات اضافه، بازشوهای (پنجره ها) سقف تا کفی، پلان آزاد و یکپارچه که همگی در کنار هم این ویلا و البته کارا کرده است. متریال های این ویلا از بتون سفید و آجر است. با کمترین متریال به بازدهی زیبایی حداکثری رسیده است. 
پلان این ویلا هم به مانند فرم ویلا ساده و کاربردی طراحی شده است. روابط فضایی به اینگونه است که راه دسترسی به زمین در کد ارتفاعی بالاتر از زمین است و از طریق پلکان زیبا که در دل طراحی فرم ویلا حل شده، وارد بنا می شویم. در ورودی ویلا یک فضای تقسیم که کمد کفش و لباس در آن جانمایی شده وجود دارد که هم دسترسی مستقیم به آشپزخانه دارد و هم به فضای عمومی ویلا که شامل نشیمن عمومی و خصوصی و نهارخوری است. 
یک فضای یکپارچه که با تراسی سرتاسری و دلباز با چشم انداز بی نظیر ادغام شده است از شاخصه اصلی این طراحی محسوب می شود. آشپزخانه در بهترین قسمت جانمایی شده به طوریکه هم به ورودی دسترسی مستقیم دارند و هم سرویس دهی راحت به فضاهای عمومی صورت می گیرد. از انتهای این فضا با چند پله به سمت فضای خصوصی ویلا (که شامل دو اتاق خواب و حمام و سرویس بهداشتی بین آنهاست) می رسید که کاملآ از دید فضای عمومی مخفی مانده است. این نوع روابط فضایی در پلان با سبک زندگی مردم ایران و فرهنگ ایرانی کاملآ مطابقت دارد. علی رغم اینکه متراژ ویلا زیاد نیست، اما تمامی فضاها دارای ابعاد استاندارد با کاربری و کیفیت فضایی بالا طراحی شده اند و علاوه بر آن دارای نورگیر مناسب هم می باشند.

طراحی ویلا فلت در زمین شیبدار
طراحی ویلا فلت در زمین شیبدار
طراحی ویلا در زمین شیبدار
نقشه ویلا فلت در زمین شیبدار
طراحی ویلا فلت در زمین شیبدار

طراحی ویلا فلت در زمین شیبدار

طراحی ویلا فلت در زمین شیبدار

طراحی ویلا فلت در زمین شیبدار

طراحی ویلا در زمین شیبدار

طراحی ویلا در زمین شیبدار

نقشه ویلا فلت در زمین شیبدار

نقشه ویلا فلت در زمین شیبدار

جهت مشاوره رایگان لطفا فرم زیر را پر کرده تا در اولین فرصت با شما تماس بگیریم
captcha
هزینه ساخت سفارش شماره تماس واتسپ