logo
سفارش آنلاین سفارش خود را ثبت کنید هزینه ساخت قیمت تقریبی را آنلاین محاسبه کنید

طراحی ویلای مدرن در شیراز

سبک طراحی مدرن
امکانات ساختمان استخر
تعداد خواب 5
تعداد طبقات دوبلکس
مساحت کل زمین
مساحت کل ساختمان 326
محل پروژه
طراحان فرهاد کتال، محسن ارجمند، فرانک حجازیان
کارفرما: جناب آقای عباسی

ویلایی که مشاهده می کنید یک ویلای دوبلکس مدرن برای مناطق خشک می باشد.

همانطور که در فرم ویلا مشاهده می کنید، منبع الهام طراحی فرم ویلا از بادگیرهای مناطق خشک است که با حجم کلی ترکیب شده و در نهایت این فرم زیبا خلق شده است. به کار بردن شیشه های دودی و یکپارچه در طبقه همکف باعث شده که هم طبقه همکف سبک شود و هم باکس طبقه اول به طور معلق در نما دیده شود که بر جذابیت فرم ویلا می افزاید. به کار بردن پنجره های عریض در طبقه همکف نور طبیعی مطلوب و دید به حیاط و استخر روباز در دل محوطه ویلا را به ارمغان آورده است. تنوع فرمی در طراحی این ویلا زیاد است. ترکیب باکس های افقی و عمودی که نسبت به همدیگر جلوتر و عقب تر هستند، باعث شده اند که فرم ویلا بسیار جذاب شود. متریال به کار رفته در این ویلا هر چه که باشد باید رنگ روشن و سفید باشد. مثل بتن که با رنگ سفید کار شده باشد، یا سیمان شسته سفید، یا سنگ سفید عباس آباد و... فلاشینگ های مشکی رنگ هم که خطوط افقی را به طراحی اضافه میکنند، هم بر زیبایی نما می افزاید و هم از لحاظ کاربردی باعث می شود تا دیواره ها و جداره ها کثیف نشوند.

به پلان معماری این پروژه می‌پردازیم. ورودی ویلا در سمت راست آن است که در نما کاملاً مشخص و واضح است. وقتی وارد ویلا می شویم یک فضای پیش ورودی وجود دارد که دید به فضای اصلی ویلا ندارد و در آن یک سرویس بهداشتی هم خدمات دهی می کند. سپس وارد سالن اصلی ویلا می شویم که در سمت چپ آشپزخانه به همراه مطبخ و فضای جلوی آن که نهارخوری است طراحی شده و بعد از آن فضای بزرگ نشیمن عمومی تعبیه شده که همه این فضاها دید به حیاط و استخر و ویلا دارند وبسیار جذاب است. این فضاها، فضاهای عمومی خانه محسوب می‌شود و یک راهرو لحاظ شده که وارد عرصه خصوصی این بنا می‌شویم. سه اتاق خواب که همگی مستر (دارای حمام و سرویس بهداشتی) هستند و دارای نورگیرهای طبیعی و عریض هستند. نکته بارز این طراحی ویلای دوبلکس مستقل بودن طبقه اول آن می‌باشد و توسط باکس پله که در بیرون ویلا و در کنار ورودی جانمایی شده، راه دارد.

طبقه اول دارای فضاهای قشنگی است. یک پیش ورودی و سرویس بهداشتی در ابتدای ورود به طبقه اول و سپس فضای نشیمن و نهارخوری یک پارچه که منتهی به آشپزخانه تراس‌دار می‌شود و در عین حال به تراس روباز بام ویلا هم راه مستقیم دارد. دو اتاق خواب مستر که یکی از آن ها به تراس بام راه دارد. نورگیری و تهویه هوا و دسترسی به بام باعث تزریق حس پویایی به فضا شده و به کیفیت زندگی و گذران اوقات می‌افزاید. ابعاد تمامی فضاها استاندارد هستند و به همین دلیل طراحی دکوراسیون داخلی و چیدمان مبلمان اصولی و راحت صورت می‌پذیرد.

جهت مشاوره رایگان لطفا فرم زیر را پر کرده تا در اولین فرصت با شما تماس بگیریم
captcha
هزینه ساخت شماره تماس