logo
سفارش آنلاین سفارش خود را ثبت کنید هزینه ساخت قیمت تقریبی را آنلاین محاسبه کنید

طراحی نمای مدرن با سازه بنایی در شیراز

سبک طراحی مدرن
امکانات ساختمان -
تعداد خواب 2
تعداد طبقات همکف
مساحت کل زمین -
مساحت کل ساختمان 140
محل پروژه شیراز
طراحان مجتبی بخشیان، فرهاد کتال، محسن ارجمند
کارفرما: سرکار خانم ستاری

ویلایی با رویکرد معماری مدرن اما با سازه بنایی در شیراز.

با وجود محدودیت هایی نظیر، جغرافیای این ملک، قوانین منطقه و تحمیل اجرای سازه بنایی، طرح این ویلا شکل گرفته است. ویلایی ساده که متشکل از قاب ها و باکس هایی که در هم ادغام شده اند و با ایجاد فضاهای پر و خالی تشکیل فرم جذاب نهایی را داده‌اند. سایه اندازی ها، فضاهای منفی و مثبت، تراس‌ها و ورودی در خدمت فرم کلی ویلا است. ترکیب متریال‌های چوب و سیمان شسته سفید، کنتراست چشم نوازی به حجم و توده ویلا بخشیده که به کار بردن چوب در فضاهای منفی، گرمی دلچسبی به نما افزوده است.
برای ورود به ویلا باید از چند پله که منتهی به تراس جلوی بنا می شود، عبور کرد و به علت هم راستا بودن پله ها با نما، در طول مسیر رسیدن به درب ورودی، زوایای مختلفی از فرم مشاهده می شود که بسیار جذاب است. نوعی مکاشفه و دریافت و درک از فرم در نهایت سادگی و زیبایی. پس از ورود به منزل فضای تقسیمی وجود دارد که باعث تفکیک فضاهای خصوصی از عمومی برای حفظ محرمیت می شود.
در پلان این ویلا دو اتاق خواب با حمام و سرویس بهداشتی مشترک، جانمایی شده است. اتاق شستشوی لباس (لاندری روم)  نیز تعبیه شده؛ یعنی تمام فضاهای خدماتی و خیس در یک قسمت طراحی شده‌اند. فضای عمومی ویلا شامل پذیرایی، آشپزخانه و نهارخوری می‌باشد و دارای نورگیر مستقیم و دید مطلوب به حیاط ویلا دارند.

جهت مشاوره رایگان لطفا فرم زیر را پر کرده تا در اولین فرصت با شما تماس بگیریم
captcha
هزینه ساخت شماره تماس