logo
سفارش آنلاین سفارش خود را ثبت کنید هزینه ساخت قیمت تقریبی را آنلاین محاسبه کنید

ویلای مدرن دوبلکس در قوچان

سبک طراحی مدرن
امکانات ساختمان روف گاردن
تعداد خواب 3
تعداد طبقات دوبلکس
مساحت کل زمین
مساحت کل ساختمان 138.5
محل پروژه خراسان رضوی- قوچان
طراحان مجتبی بخشیان، محسن ارجمند
کارفرما: سرکار خانم عبدالهی

طراحی ویلای دوبلکس به سبک مدرن مینیمال در شهر قوچان. شرایط جغرافیایی، منطقه‌ای و داشتن چشم‌انداز زیبا در قسمت شمال و شرق زمین و همینطور تاکید کارفرما بر داشتن تراس روباز در این ضلع باعث شد که از همین دو نکته ایده‌پردازی این بنا شروع شده و در نهایت به خلق حجم نهایی منجر شود. از ترکیب چند باکس ساده و نحوه قرارگیری آنها بر روی یکدیگر فرم نهایی شکل گرفته و با دو متریال پروژه نهایی شده است. درب ورودی ساختمان در فضای منفی حجم ویلا لحاظ شده که خود تاکیدی بر معنای ورودی می‌کند. مخاطب در همان بدو ورود به ویلا با تنوع فرمی و فضایی مواجه می‌شود: باکس ال شکل طبقه همکف، باکس کشیده طبقه دوم (منتهی به تراس روباز شرقی) و در نهایت بام سبز بر بالای کل ویلا که در همان لحظه نخست ابهت و جذابیت نما به انسان القا می‌شود. متریال‌های به کار رفته در این بنا سیمان شسته و سرامیک‌های پریکات شده است.

بعد از اینکه وارد ساختمان می‌شویم مشاهده می‌کنیم که فضا به دو عرصه خصوصی و عمومی تقسیم شده است که هر کدام کاربری مستقل دارند و از تسلط و دید به هم در امان هستند. یک فضای پیش ورودی که در آن سرویس بهداشتی، کمد کفش و لباس طراحی شده و در سمت راست حمام و اتاق خواب برای والدین جانمایی شده است. در سمت چپ فضای یکپارچه شامل پذیرایی و آشپزخانه و مطبخ (دارای تراس مستقل) می‌باشد.

طبقه بالا شامل دو خواب، نشیمن کوچک و تراس روباز است. همه بخش‌های این ویلا دارای پنجره‎‌های مناسب برای کوران هوا و دید مناسب هستند. دسترسی به بام این خانه توسط یک ردیف پله چسبیده به بدنه پشتی ساختمان است.

اطلاعات پروژه
جهت مشاوره رایگان لطفا فرم زیر را پر کرده تا در اولین فرصت با شما تماس بگیریم
captcha
هزینه ساخت شماره تماس