logo
سفارش آنلاین سفارش خود را ثبت کنید هزینه ساخت قیمت تقریبی را آنلاین محاسبه کنید

طراحی ویلای دوبلکس لاکچری و مدرن در کنگان_بوشهر

سبک طراحی مدرن
امکانات ساختمان روف گاردن
تعداد خواب 3
تعداد طبقات دوبلکس
مساحت کل زمین 247
مساحت کل ساختمان 250
محل پروژه بوشهر- کنگان
طراحان مجتبی بخشیان، محسن ارجمند
روند طراحی پروژه
کارفرما: جناب مهندس کارگر

طراحی ویلا دوبلکس در استان بوشهر_کنگان توسط تیم فنی کهن سازندگان. روحیه طراحی ویلای امروزی متاسفانه صرفاً بر مبنای بازی با فرم است بدون اینکه فکر و ایده پخته‌ای در پس آنها باشد. فرم‌پردازی سطحی که بعضاً هیچ ارتباطی با کارایی و عملکرد پلان معماری  یا ارتباط با منظر شهری ندارد، بلکه فقط جعبه‌هایی که با زبان تجریدی هنر مدرن در کنار کارآمد بودنشان باعث شده‌ اکثر آنها شبیه هم شدند و بعد از مدتی چشم مخاطب خسته شده و دنبال اثری با رویکرد و محتوای عمیق که دارای درون مایه و ارائه حرف جدیدی برای مخاطب خود داشته باشد، میگردند. این ویلا به واسطه اعلام موضع در برابر این عوامل، شخصیت خود را تعریف می‌کند. پروژه در تلاش برای آفریدن معماری، فاصله گرفتن از جعبه‌های تجریدی جهان شمول و بیان حرف مختص به خود می‌باشد.

ترکیب فضاهای کاربردی با حفره‌های تهی افقی و عمودی که هماهنگی کامل با استراتژی‌های نورگیری، تهویه و کوران هوا، سیرکولاسیون حرکتی و ایجاد حس کشف فضایی برای ساکنین و مهمان‌های خود دارد و باعث شده تا تیم طراحی کهنسازندگان به هدف خود رسیده و منجر به خلق ویلایی با فضاهای بدیع شود. ترکیب فضاهای دو طبقه با یکدیگر از طریق تهی‌ها و حفره‌های مشترک فضایی (وید و تراس‌های مشترک) باعث شده که چشم مخاطب در هر نقطه از طبقات و در ترازهای مختلف، فضاهای متنوع و متفاوتی ببیند و سبب فعال شدن استراتژی و رسیدن طراحان به هدف خود شده است.

وجود این فضاهای تهی و باز در حجم بیرونی و فضاهای نیمه باز در درون خانه به برقراری ارتباط فضایی کل ویلا و فعال شدن مقاطع عمودی نقش‌آفرینی می‌کنند. حجم‌های توده دار ویلا با پنجره‌های قدی در ترکیب با پنجره‌های افقی تعدیل شده تا تعادل وزنی بصری خود را حفظ کند. ساختمان به واسطه داشتن شاخصه‌های معماری، خود را از بستر معماری منطقه جدا کرده و هم به سمت متمایز بودن و مجسمه‌گون شدن میبرد و هم در عین حال پارامترهای اقلیمی، تعامل با شهرسازی و منظر شهری و زیبایی شناسی را حفظ کرده است.

پروژه از بیرون دارای سادگی است ولی از درون به پیچیدگی میل می‌کند که سبب برانگیختن حس کنجکاوی و میل به مکاشفه فضایی انسان می‌گردد. این دوگانگی را در مصالح نیز می‌توان دید. آجر به کار رفته در آن بخش از فرم خانه که دارای شکافی فرمی و ادغام با سبزینگی شده است، به این مسئله تاکید مضاعف می‌کند. دوگانگی هم در نوع مصالح و هم در نوع روند گسترش فرمی طرح در بیرون بنا که نوعی دوتکگی رخ داده است و علاوه بر تکنیک لفاظانه وابسته به ترکیب‌بندی، کاربرد و عملکرد هم برای ارائه خدمات و ارتباط عمودی برای دسترسی به بام ویلا را نیز شکل داده است. امتداد دادن آجر به نمای سوم پروژه، به یک تکه بودن حجم پروژه کمک کرده است.

جهت مشاوره رایگان لطفا فرم زیر را پر کرده تا در اولین فرصت با شما تماس بگیریم
captcha
هزینه ساخت شماره تماس