سفارش آنلاین سفارش خود را ثبت کنید هزینه ساخت قیمت تقریبی را آنلاین محاسبه کنید

طراحی ویلا مدرن

طراحی ویلا مدرن

در دنیای شلوغ امروزی، مردم گاهی اوقات به مکانی زیبا و راحت برای گذراندن اوقات فراغت و استراحت کوتاه مدت یا بسته به شرایط خود برای اقامت دائم نیاز دارند. ویلا به اقامتگاه و ساختمانی گفته می‌شود که نسبت به خانه‌های معمولی از امکانات ویژه‌ای برخوردار است و معمولاً در حاشیه شهر با متراژ متفاوت ساخته می‌شود.

در طراحی و ساخت ویلا باید عوامل زیادی در نظر گرفته شود که ازجمله مهم‌ترین آن‌ها بودجه و امنیت مالی صاحب کسب و کار، متراژ زمین، انتخاب نوع نما (سبک کلاسیک یا مدرن) می‌باشد؛ زیرا ساخت خانه ویلایی نسبت به ساختمان‌های معمولی یا آپارتمان‌ها هزینه بیشتری دارد. 

در این مقاله به طراحی، فونداسیون و انواع ویلاهای مدرن می پردازیم.

 

با ذکر کلمه "مدرن" به ذهن می‌رسد که نتیجه کار باید چیزی جدید و مبتنی بر ایده های جدید باشد. طراحی و ساخت ویلاهای مدرن به دلیل سادگی، ظرافت، تنوع، زیبایی و امکانات رفاهی بسیار مورد توجه قرار گرفته است.
زمانی که تصمیم به ساخت ویلا می گیرید، ابتدا باید جغرافیای مورد نظر خود را انتخاب کنید و سپس با توجه به بودجه خود، زمینی را در مکانی مناسب خریداری کنید. پس از خرید زمین نیاز به یک تیم طراحی حرفه ای و تیم مشاور جهت برآورد زمان و هزینه مورد نیاز دارید.

در طراحی و ساخت ویلا نکاتی وجود دارد مثل در نظر گرفتن اقلیم منطقه، جهت وزش باد، زاویه تابش خورشید، نوع بافت ساختمان‌های اطراف، ضوابط و قوانین شهرداری و سلیقه کارفرما که باید مورد توجه قرار گیرد و همچنین امکاناتی مثل سیستم گرمایشی و سرمایشی، جانمایی موتورخانه و پمپ، تعبیه ملزومات تفریحی، سیستم ایمنی مناسب، نورپردازی و رنگ آمیزی اصولی و استاندارد و...  از مواردی می باشد که بسیار حائز اهمیت است.

 

 

در ابتدا نکاتی در طراحی و ساخت ویلا وجود دارد که از جمله آنها می توان به آب و هوای منطقه، جهت وزش باد، زاویه تابش خورشید، بافت ساختمان‌های اطراف، قوانین و مقررات اشاره کرد. ترجیحات شهرداری و کارفرما و همچنین امکاناتی مانند سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی، موتورخانه و جانمایی پمپ، تعبیه ملزومات تفریحی، سیستم ایمنی مناسب، نورپردازی و رنگ آمیزی اصولی و استاندارد و ... از مهمترین موارد حائز اهمیت می‌باشد.

 

طراحی ویلا

طراحی ویلای مدرن تریبلکس در روستای دریک ساری


اصول طراحی ویلای مدرن:

اولین گزینه برای ساخت ویلای مدرن، طراحی پلان می‌باشد و در ادامه باید به دیزاین و دکوراسیون داخلی، تفکیک مناسب فضای داخلی و محوطه خارجی نما توجه کرد.

در طراحی ویلای مدرن، فاکتورها و اصولی وجود دارد که باید رعایت شود. در ابتدا باید بدانیم شالوده سبک مدرن عملکردگرایی است و در این سبک بنا، تکنولوژی نقش اساسی دارد. از موارد دیگر، انتخاب مناسب و صحیح رنگ‌هاست و در نمای مدرن معمولاً از رنگ‌های خنثی، تیره و سفید بیشتر استفاده می‌شود. به طور معمول در این سبک برای داشتن ظاهری مدرن و تامین نور فضای داخلی ویلا، پنجره‌های بزرگ جانمایی می‌شود.
در ساختمان‌های ویلایی افراد غالبآ برای ریلکس کردن و کسب آرامش در مدت زمانی کوتاه اقامت دارند و  شب‌ها ممکن است دورهمی‌ها در محوطه خانه برگزار شود بنابراین نورپردازی اهمیت ویژه ای دارد.

 

دکوراسیون داخلی

طراحی دیزاین و دکوراسیون داخلی


انواع طراحی ویلای مدرن:

شما می‌توانید به دلخواه و با توجه به متراژ زمین و توانایی مالی خود، ساختمان ویلای خود را به صورت کوچک، یک طبقه (فلت)، دوبلکس، تریبلکس و... طراحی کنید و بسازید. اساسآ داشتن هر مدل ساختمان به سبک مدرن به دلیل سادگی و در عین حال زیبایی و شکیل بودن طرفداران زیادی دارند. اجزای یک ویلا شامل ورودی، نشیمن، پذیرایی، آشپزخانه، مطبخ، تراس، راهروها، استخر، فضای ورزشی، اتاق بازی، روف گاردن، محوطه باغ و... می باشد.


ویلای مدرن کوچک:

شما برای داشتن ویلا لزوماً نیاز به زمین بزرگ ندارید. به نظر می رسد ساخت و ساز یک خانه کوچک دشوار باشد ولی میتوانید با انتخاب یک تیم هوشمند و متخصص در طراحی، یک ویلای مدرن نقلی و در عین حال شکیل و زیبا داشته باشید. استفاده از سبک مدرن به دلیل سادگی و عدم پیچیدگی طرفداران زیادی دارد و همچنین امروزه افراد زیادی به دلیل دغدغه‌های اقتصادی زیادی که دارند، داشتن ویلایی مدرن ولی کم هزینه را ترجیح می‌دهند بنابراین طراحی و ساخت همچین بناهایی برای این افراد گزینه مناسبی می باشد.

یکی از نکات مهم در طراحی این ویلاها، تلاش برای بزرگ نشان دادن نسبت به ابعاد طبیعی خود می‌باشد. ارتباط فضای داخلی و خارجی در خانه‌های کوچک از نظر بصری به بزرگ نشان دادن آن و همچنین استفاده از رنگ‌های روشن در نما و طراحی داخلی نیز به بزرگ نشان دادن ویلا کمک می‌کند. استفاده از پنجره‌های بزرگ برای تزریق نور بیشتر به محوطه داخل بهترین انتخاب برای این ساختمان‌ها است. 

 

طراحی و ساخت ویلا

طراحی ویلا کوچک و نقلی مدرن


ویلای مدرن یک طبقه (فلت)

اکثر ویلاهایی که امروزه ساخته می‌شود به صورت یک طبقه می‌باشد که به آن فلت یا همکف نیز گفته می‌شود. ویلاهای فلت فاقد پله بوده و همراه با سادگی از طراحی های زیبا و چشمگیری برخوردارند. ویلاهای یک طبقه برای اقامت افرادی که کودک و یا سالمند دارند مناسب می باشد و همچنین به دلیل هزینه کمتر، گزینه مورد استقبال کارفرمایان است.

در طراحی ویلای مدرن، جانمایی مناسب ساختمان در زمین، تعیین مکانی برای زمین بازی، استخر و کلیه فضاهای مورد نیاز، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. در ویلاهای فلت برای پرهیز از راهروی اضافی معمولآ اتاق خواب ها در کنار هم، سرویس بهداشتی و حمام در مجاورت اتاق خواب و نشیمن و آشپزخانه نزدیک هم تعبیه می‌شود. 

 

طراحی ویلا مدرن

طراحی ویلای فلت با نمای مدرن

 

طراحی ویلای دوبلکس مدرن :

گاهآ افراد تمایل به داشتن خانه بزرگ و ایده آل دارند و نمای دوبلکس را برای ساخت انتخاب می کنند. طبیعتاً در ساختمان‌های دوبلکس به دلیل داشتن فضای زیاد امکانات بیشتری تعبیه می‌شود و اندازه فضاهای خانه می‌تواند مناسب با خواسته و نیاز کارفرما ایجاد شود که خود یک مزیت بسیار عالی محسوب می‌شود. معمولآ ساختمان دوبلکس در شمالی‌ترین نقطه زمین ساخته می‌شود و جانمایی پله و ارتفاع سقف یکی از مهم‌ترین نکات در طراحی می‌باشد. طراحی داخلی در ویلای مدرن دوبلکس هر چه ساده تر باشد شکیل‌تر به نظر می‌آید زیرا شلوغی زیاد اگر چه زیباست ولی در دراز مدت برای ساکنین خسته کننده خواهد بود. 

 

طراحی ویلا دوبلکس

طراحی ویلا دوبلکس در چمستان


طراحی ویلا تریبلکس مدرن:

برای داشتن ویلا با ویو و چشم اندازی خارق العاده انتخاب طراحی و ساخت ویلای تریبلکس یا همان سه طبقه مناسب می باشد. در واقع هدف از طراحی ویلای مدرن تریبلکس، داشتن ساختمانی لوکس با فضای زیاد برای جانمایی دلخواه مکان‌ها و چیدمان و دکوراسیون لوازم می‌باشد. یکی از مزیت‌های این نوع ساختمان‌ها این می‌باشد که هم در زمین با متراژ کم و هم با متراژ زیاد قابل اجرا می‌باشد. ویلای تریبلکس در واقع ساختمانی با سقفی بلند و مرتفع می‌باشد. به طور معمول طبقه اول را به مکان عمومی و شلوغ تر و طبقات بالا را بیشتر به بخش‌های خصوصی تر اختصاص می‌دهند و می‌توان کلیه فضاهای تفریحی، اقامتی، ورزشی و ... را در این سبک به راحتی تعبیه کرد.

در ادامه باید گفت برای ویلاهای مدرن، دکوراسیون داخلی نیز به سبک مدرن طراحی می شود. طراحی فضای داخلی به سبک مدرن نیز ساده و به دور از شلوغی و تجملات می‌باشد. اول از همه معماری داخلی بنا مانند انتخاب متریال و مصالح، رنگ، نورپردازی و ...  باید مناسب با ایده مدرن باشد و سپس خرید لوازم مناسب با سبک مدرن و چیدمان دکوراسیون از اهمیت برخوردار است.

در ساخت ویلای مدرن علاوه بر طراحی پلان و طراحی داخلی و نمای بیرونی به سبک مدرن، محوطه سازی نیز از این سبک پیروی می کند. در فضای خارجی بنا نیز، فضای سبز و نورپردازی به شکل ساده و با اشکال هندسی مناسب با سبک مدرن طراحی و از شلوغی پرهیز می شود. در این ساختمان‌ها، محوطه به صورت ساده و نامتقارن و کمترین پیچیدگی طراحی شده و با نمای ساختمان هماهنگی دارد. لذت سپری کردن اوقات فراغت در کنار خانواده و عزیزان در ویلایی لوکس در باغی زیبا تجربه ای فراموش ناشدنی است.

با کمک یک تیم حرفه ای و متخصص شما می توانید ویلایی با پلان و نمای شیک و همچنین محوطه ای بی نظیر داشته باشید.

 

 

طراحی ویلا تریبلکس

طراحی ساختمان تریبلکس با نمای مدرن

 


سخن پایانی:
در طراحی ویلای مدرن، معماران آزادانه دغدغه‌ی محدودیت‌های موجود در طراحی را نادیده گرفته و به صورت خلاقانه و البته با حفظ ضوابط لازم، طرحی نو خلق می‌کنند. شما می‌توانید ایده‌های مورد نظر خود را با یک تیم متخصص در میان گذاشته و با استفاده از تجربیات و تخصص آنها رویاهای خود را به حقیقت تبدیل کنید.

 

محاسبۀ آنلاین هزینه ساخت ساختمان، طراحی و ساخت ویلا، طراحی ویلا مدرن، نقشه ساختمان

پروژه ها
مشاهده بیشتر
جهت مشاوره رایگان لطفا فرم زیر را پر کرده تا در اولین فرصت با شما تماس بگیریم
captcha
هزینه ساخت سفارش شماره تماس واتسپ